Щодо обов’язковості встановлення в тендерній документації вимог до предмета закупівлі в частині застосування заходів із захисту довкілля

Юрій Шаповал
444
13 Січня 2017
Щодо обов’язковості встановлення в тендерній документації вимог до предмета закупівлі в частині застосування заходів із захисту довкілля
444
13 Січня 2017
 Рішення № 1226р/пк-пз від 24.10.2016. Оголошення № UA-2016-09-05-000315-с 

Зміст порушення

Скаржник повідомляє, що норми статті 22 Закону встановлюють, що технічні, які характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля, але документація зазначених вимог не містить.

Як повідомляє скаржник, виходячи з практики проведення перевірок контрольними органами у сфері закупівель, недотримання вищезазначеної вимоги Закону є порушенням та в майбутньому може призвести до визнання договору про закупівлю нікчемним. Або до заборони оплати за даним договором тощо, що може призвести до негативних наслідків для скаржника як потенційного учасника/переможця процедури закупівлі

Правові позиції органу оскарження

Відповідно до частини другої статті 22 Закону технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати наявність застосування заходів із захисту довкілля.

Пунктом 6 розділу III документації встановлено, що учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції гарантійний лист, оформлений згідно з додатком 3 документації, який документально підтверджує відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, зазначеним у додатку 2 документації.

Разом із цим у додатку 2 документації визначено технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, а також встановлено показники якості, яким має відповідати м’яка пшениця. Окремих вимог стосовно того, що технічні, якісні характеристики предмета закупівлі передбачають необхідність застосування заходів із захисту довкілля, документація не містить.

При цьому Замовник не довів, що встановлені в документації технічні та якісні характеристики предмета закупівлі (зокрема в додатку 2) передбачають необхідність застосування заходів із захисту довкілля. Наведені вище дії замовника можуть призвести до порушення прав та законних інтересів скаржника, пов’язаних з його участю у процедурі закупівлі, а також до порушення принципу відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбаченого статтею 3 Закону.

Виходячи з вищевикладеного, доходимо висновку, що замовник повинен внести відповідні зміни до документації в цій частині

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель