Роз’яснення щодо оприлюднення інформації про внесення змін до договору, укладеного на виконання Закону України «Про здійснення державних закупівель»

Редакція
587
23 Листопада 2016
Роз’яснення щодо оприлюднення інформації про внесення змін до договору, укладеного на виконання Закону України «Про здійснення державних закупівель»
587
23 Листопада 2016

До редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» дуже часто звертаються замовники з приводу оприлюднення інформації про внесення змін до договору у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 4, 5 та 8 частини п’ятої статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон).

Дані запитання, зважаючи на втрату чинності даним Законом, є актуальними. У зв’язку із цим ми звернулися до Уповноваженого органу, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, для отримання роз’яснення щодо правомірного виходу із ситуації, що виникла при закупівлі товарів, робіт і послуг.

Яким чином замовники мають розміщувати вищезгадану інформацію на веб-порталі «tender.me.gov.ua» за договорами, укладеними в результаті проведення процедур закупівлі відповідно до Закону після введення в дію Закону України «Про публічні закупівлі» та втрати чинності Законом?

Відповідно до абзацу 12 частини 1 статті 10 Закону замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, установленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме повідомлення про внесення змін до договору у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 4, 5 та 8 частини п’ятої статті 40 цього Закону, — протягом трьох робочих днів з дня внесення змін.

Та, згідно з абзацом 13 частини 1 статті 10 Закону, замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, установленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору, — протягом трьох робочих днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Витяг


Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
(Мінекономрозвитку України)
вих. № 3302-06/29288-07 від 12.09.2016

Журнал «Радник в сфері державних закупівель»

Щодо надання відповіді

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист Журналу «Радник в сфері державних закупівель» від 12.07.2016 № 12/07/1 щодо застосування законодавства у сфері закупівель та повідомляє.

Закон України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) встановлював правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до статті 10 Закону замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме, зокрема, повідомлення про внесення змін до договору у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 4, 5 та 8 частини п’ятої статті 40 цього Закону, та звіт про виконання договору.

При цьому 01.08.2016 Закон втратив чинність на підставі Закону України «Про публічні закупівлі»       № 922-УПІ від 25.12.2015 (далі — Закон № 922-УШ).

Таким чином, підстави для оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору та звіту про виконання договору відсутні у зв’язку із втратою чинності Закону.

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.


Отже, даним листом Мінекономрозвитку констатує, що після того, як Закон України «Про здійснення державних закупівель» втратив чинність, підстав для оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору та звіту про виконання договору немає.

Проте звертаємо увагу, що станом на 18 жовтня 2016 року замовник має можливість розмістити на веб-порталі Уповноваженого органу tender.me.gov.ua повідомлення про внесення змін до договору та звіту про виконання договору. Тому, незважаючи на наявність викладеної позиції Мінекономрозвитку, рекомендуємо розміщувати зазначені документи на даному веб-порталі, поки така можливість є.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель