Новини закупівель за січень 2017 року

Редакція
1069
2 Січня 2017
Новини закупівель за січень 2017 року
1069
2 Січня 2017

Публічна інформація та Єдиний державний веб-портал відкритих даних DATA.GOV.UA

Єдиний державний веб-портал відкритих даних створено на вимогу Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Створення та забезпечення функціонування Єдиного державного веб-порталу відкритих даних здійснює Державне агентство з питань електронного урядування України за підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Громадянської платформи SocialBoost, Програми розвитку ООН в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Microsoft в Україні.

Портал призначений для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації органів влади з можливістю її подальшого використання.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних, отриману через портал з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 867 затверджено Порядок ведення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних (далі — Порядок), який знаходиться за адресою в мережі Інтернет.

Цей Порядок визначає основні поняття та механізм ведення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних з метою забезпечення доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та взаємодії з користувачами щодо відкритих даних.

Також Порядок закріплює нормативно-правове врегулювання питань функціональних можливостей, обов’язки держателя та адміністратора порталу, процедуру реєстрації розпорядника інформації, розміщення прикладної програми тощо.

Звертаємо вашу увагу, що пункт 11 Порядку зобов’язує розпорядників інформації розміщувати на власних веб-сайтах посилання на Єдиний державний веб-портал відкритих даних. На мал. 1 наведено приклад відповідного посилання з офіційного веб-порталу Верховної Ради України, на мал. 2 наведено приклад аналогічного за змістом посилання з офіційного інтернет-представництва Головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області, яке знаходиться за адресою в мережі Інтернет.

Інформуємо читачів, що громадський моніторинг щодо стану виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» здійснює партнер — аналітичний центр.

Детальніше з деякими аспектами розміщення публічної інформації у формі відкритих даних ви можете ознайомитись у статті «Оприлюднення річного плану закупівель на власному веб-сайті: право чи обов’язок?» — журнал «Радник в сфері державних закупівель» № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 11–13.

Мал. 1
Мал. 2

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України про Державний бюджет на 2017 рік

Руйнуючи традицію попередніх років, Уряд своєчасно подав Державний бюджет до Верховної Ради. Двадцять першого грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII (далі — Закон). Двадцять шостого грудня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Двадцять сьомого грудня 2016 року Закон надруковано в газеті Верховної Ради «Голос України». Відповідно до пункту 1 Прикінцевих положень Закону цей Закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.

Даним Законом передбачено підняття рівня мінімальної зарплати з 1 600 грн до 3 200 грн з 1 січня 2017 р., у погодинному розмірі: з 1 січня — 19,34 грн. У 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць передбачено встановити в розмірі з 1 січня 2017 року — 1 544 грн, з 1 травня — 1 624 грн, з 1 грудня — 1 700 грн. Законодавчим актом встановлено такі загальні показники Державного бюджету на 2017 рік: доходи в сумі 721,4 млрд грн; видатки в сумі 790,4 млрд грн. Граничний рівень дефіциту — 77,5 млрд грн.

Законом передбачено зростання реального ВВП на 3 %, зростання номінального ВВП до 2,585 трлн грн, споживчу інфляцію до кінця року на рівні 8,1 %. Законом додатково врегульовано такі питання: погашення заборгованості з різниці в тарифах у сумі 5 млрд грн; передбачення видатків на сплату відсотків за кредитами для виконання програм підвищення обороноздатності і безпеки держави в сумі 463,6 млн грн; передбачення коштів на оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічної освіти в сумі 50 млн грн та додаткових видатків для ВНЗ на таку мету в сумі 167 млн грн; збільшено майже на 2 млрд грн кошти для виплати академічних стипендій; передбачення коштів на навчання осіб для надання домедичної допомоги в обсязі 20 млн грн; повернення на утримання з державного бюджету лікарні вчених НАНУ та спеціалізованої багатопрофільної лікарні № 1 в місті Дніпро; збільшення видатків на утримання клінік Національної академії медичних наук майже на 818 млн грн; збільшення видатків на 200 млн грн на запровадження експерименту фінансування надання медичної допомоги.

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Є-DATA працює в тестовому режимі

Шістнадцятого січня 2017 року, з огляду на численні запитання користувачів порталу, на офіційній сторінці Є-Data у Фейсбуці з’явилася новина, яка повідомляє, що тестова експлуатація порталу Є-Data досі триває. Її продовжено до кінця II кварталу 2017 року, тобто до 01.07.2017. 

Звертаємо вашу увагу, що цей факт ніяк не впливає на встановлені Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» терміни оприлюднення звітності, які становлять 35 днів після закінчення відповідного звітного періоду. Також представники Є-Data повідомляють, що протягом тестової експлуатації порталу до розпорядників не застосовують санкції за порушення термінів оприлюднення.

Із запитаннями можна (і треба) звертатися на «гарячу лінію» за номером телефона (044) 206-56-96, писати на офіційний форум порталу, а на офіційній сторінці Є-Data у Фейсбуці скарги не приймають. З повним текстом відповідного наказу Міністерства фінансів України редакція журналу пропонує читачам ознайомитися нижче.

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО