Нові форми – оптимальні рішення

Крістіна Бєлякова
332
4 Червня 2019
Нові форми – оптимальні рішення
332
4 Червня 2019

3 травня 2019 року набув чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 березня 2019 року № 463 «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» (далі — наказ 463, наказ). Давайте розберемося:

 • які зміни внесено у форми документів у сфері публічних закупівель;
 • що робити з процедурами, які були оголошені до набуття чинності змін до форм;
 • як заповнювати нову інформацію на майданчиках;
 • що можна зробити, щоб не допустити порушень.

Процедури, які були оголошені до того, як набули чинності нові форми

Відповідно до п. 4 наказу 463 встановлено, що цей наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування. Отже, подання інформації відповідно до змінених форм розпочинається з 03.05.2019.

Ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Водночас відповідно до рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99 надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено за допомогою прямої вказівки про це в законі або в іншому нормативно-правовому акті.

Оскільки така вказівка у вказаному наказі відсутня, його дія не поширюється на правовідносини суб’єктів сфери публічних...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель