Перевірка довідки учасника про працівників як підтвердження кваліфікації

Микола Павленко
561
17 Липня 2019
Перевірка довідки учасника про працівників як підтвердження кваліфікації
561
17 Липня 2019

Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), а саме ч. 7 ст. 28, замовникові надано право звертатися по підтвердження інформації, наданої учасником, зокрема, до органів державної влади. У разі отримання достовірної інформації про невідповідність учасника вимогам кваліфікаційних критеріїв замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону замовник може установити такий кваліфікаційний критерій, як наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. На дану вимогу учасники подають довідку із зазначенням наявних кваліфікованих працівників, які мають необхідні знання та досвід для виконання умов договору із зазначенням їх кількості, професії, кваліфікації, досвіду роботи тощо.

Звісно, що учасник як суб’єкт підприємницької діяльності відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» є платником єдиного внеску, а тому повинен подавати звітність до органу доходів і зборів. У згадуваній звітності учасник обов’язково зазначає кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано виплати.

Таким чином, замовник може звернутися до органу доходів і зборів по підтвердження інформації, наданої учасником, щодо кількості працівників учасників.

Нижче наводимо фрагмент судового рішення, підставою для якого стала постанова управління Держпраці, складена в результаті поміченого факту невідповідності поданої учасником у тендерній пропозиції інформації, розміщеної через систему публічних закупівель ProZorro,...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель