Переможець тепер завантажує документи за статтею 17 Закону про публічні закупівлі

Олена Гавриш
263
5 Вересня 2016
Переможець тепер завантажує документи за статтею 17 Закону про публічні закупівлі
263
5 Вересня 2016

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі, Закон) покликаний перенести систему закупівель в електронну площину та лишити в минулому ті гори документів, які готували як замовники, так й учасники процедур закупівель. На сьогодні більшість документів створюють шляхом заповнення необхідної інформації в електронній системі закупівель, деякі з них система формує автоматично. Свої пропозиції учасники теж подають в електронному вигляді. Тому новим кроком стало запровадження подання переможцем документів в електронному вигляді за статтею 17 Закону про публічні закупівлі.

Частиною 3 статті 17 Закону визначено, що переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовникові документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частини другої цієї статті. Детальнішу інформацію щодо того, чому саме потрібно вимагати від переможця виконання норм частини 2 статті 17 Закону та які саме документи вимагати від переможця, ви можете прочитати в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 5 (56) за травень 2016 року на стор. 36–39.

Донедавна замовники вимагали, а переможці торгів відповідно до їхніх вимог подавали документи за статтею 17 Закону в паперовому вигляді, адже можливості завантажити такі документи вже після етапу визначення переможця на електронних майданчиках не було. На початку серпня з’явилася така можливість. Тому наразі ми розглянемо, яким же чином це відбувається на SmartTender.biz — електронному майданчикові.

Отже, той учасник торгів, якого визначено переможцем, у графі «Документи» має натиснути на кнопку із зображенням скріпки (1), як зображено на малюнку 1.

Мал. 1

Потім перед переможцем торгів відкривається вікно із раніше завантаженими документами. Для того щоб завантажити необхідні кваліфікаційні документи за статтею 17 Закону, необхідно натиснути кнопку «Вкласти кваліфікаційні документи» (2) (малюнок 2).

Мал. 2

Далі переможець у вікні з кваліфікаційними документами завантажує необхідну супроводжувальну інформацію щодо тендеру шляхом натискання кнопки «Перегляд» (3). Після обрання необхідних для завантаження файлів з документами за статтею 17 Закону вони з’являються у списку завантажених файлів. Для завершення необхідно натиснути на кнопку «Подати» (4), як зображено на малюнку 3.

Мал. 3

Отже, як бачимо, процес завантаження документів, які вимагає замовник від переможця торгів на підтвердження відсутності підстав за статтею 17 Закону про публічні закупівлі, є нескладним. А можливість їх подання в електронному вигляді значно економить час, адже відповідно до частини 3 статті 17 Закону строк подання таких документів становить лише 5 календарних днів. І ненадання таких документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону, спричиняє відхилення тендерної пропозиції (пункт 2 частини 1 статті 30 та частина 3 статті 32 Закону).

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель