Новини закупівель за жовтень 2017 року

Редакція
1789
2 Жовтня 2017
Новини закупівель за жовтень 2017 року
1789
2 Жовтня 2017

Другий пішов: відключення авторизованого електронного майданчика від електронної системи закупівель

Мінекономрозвитку України видало наказ від 08.09.2017 № 1308 «Про відключення авторизованого електронного майданчика від електронної системи закупівель». Так, відповідно до пункту 28 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166, на підставі листа оператора авторизованого електронного майданчика ТОВ «Ю.Софт» і рішення комісії із забезпечення здійснення авторизації електронних майданчиків, підготовки рішень щодо їх підключення/відключення до/від електронної системи закупівель, усунення технічних збоїв в електронній системі закупівель прийнято рішення про відключення електронного майданчика Ubiz від електронної системи закупівель.

Нагадуємо, що раніше, згідно з наказом МЕРТУ від 28.08.2017 № 1265, було прийнято рішення про відключення електронного майданчика «Електронна Платформа України» від електронної системи закупівель. Підставою для прийняття такого рішення стало систематичне невиконання умов договору від 16.12.2016 № 00000120/Г між оператором авторизованого електронного майданчика ТОВ «Електронна Платформа України» та адміністратором електронної системи закупівель — державним підприємством «Прозорро».

Обидва накази про відключення електронних майданчиків Ubiz та «Електронна Платформа України» від системи ProZorro підписав перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Веб-портал Є-data введено в промислову експлуатацію!

Єдиний веб-портал використання публічних коштів з 15 вересня 2017 року введено в промислову експлуатацію. Так, на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів (Є-data) опубліковано відповідний наказ Міністерства фінансів України від 14.09.2017 № 771.

Нагадуємо, що раніше Мінфін своїм наказом від 10.07.2017 № 625 продовжив тестову експлуатацію порталу Є-data на ІІІ–ІV квартали 2017 року.

Звертаємо увагу замовників на те, що за неоприлюднення інформації на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів (Є-data) передбачено адміністративну відповідальність. Так, на сьогодні розмір штрафів за нерозкриття інформації становить від 425 до 850 грн.

З прикладами накладання адміністративної відповідальності за порушення вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» в частині неоприлюднення інформації про використання публічних коштів можна ознайомитись на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Для цього на головній сторінці сайту необхідно обрати рубрику «Право на інформацію» та в ній обрати рубрику «Судова практика» або одразу скористатись посиланням: http://www.ombudsman.gov.ua/ua/page/informright/sudova-praktika/

З повним текстом відповідного наказу Мінфіну читачі можуть ознайомитися нижче.

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ

14.09.2017                                      м. Київ             № 771

Про впровадження у промислову експлуатацію
Єдиного веб-порталу використання публічних коштів

З метою впровадження нових функціональних можливостей програмного забезпечення Єдиного веб-порталу використання публічних коштів відповідно Протоколу проведення випробувань Єдиного веб-порталу використання публічних коштів від 14 вересня 2017 року

НАКАЗУЮ:

  1. Впровадити у промислову експлуатацію Єдиний веб-портал використання публічних коштів з 15 вересня 2017 року.
  2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Маркарову О. С.

В. о. Міністра                                               
С. Марченко

За матеріалами журналу«Радник в сфері публічних закупівель»

Фонд державного майна розробив та передав у Кабмін новий закон про оренду

Фонд державного майна України розробив та передав до профільних міністерств проект закону «Про оренду державного та комунального майна», згідно з яким оренду здійснюватимуть виключно через електронні аукціони. Скасовується необхідність отримувати додаткові дозволи в різних органах управління, а сам процес оренди зменшиться до 45 днів з нинішніх 145. Про це повідомив керівник Фонду державного майна України Віталій Трубаров.

За його словами, мета нового закону — зробити процедуру оренди державного та комунального майна максимально прозорою, ефективною та простою для інвестора.

«Фонд пропонує здавати в оренду майно виключно на електронних аукціонах. Чи через систему ProZorrо, чи через будь-яку іншу, але у форматі “без конкурсних комісій”. Процес має бути публічним, конкурентним, а ціна максимальною», — наголосив Віталій Трубаров.

Керівник Фонду держмайна зазначає, що за новим законом орендар самостійно визначатиме суб’єкта оціночної діяльності, інформація про об’єкт оренди буде розміщена на офіційному сайті і не потребуватиме жодних запитів, а кожних три роки відбуватиметься актуалізація вартості.

«Процес матиме такий вигляд: формування переліку об’єктів з подальшим оприлюдненням, оцінка об’єкта потенційним орендарем, рецензування звіту про оцінку, оголошення і прийом заявок, перевірка учасників та аукціон», — розповів Віталій Трубаров.

Керівник Фонду держмайна зазначає, що такий порядок передачі об’єктів державної і комунальної власності в оренду буде як для єдиних майнових комплексів, так і для окремих об’єктів нерухомого та рухомого майна.

«Відмінність полягатиме лише в тому, що перелік ЄМК затверджуватиме Уряд, і окремо розроблятимуть інвестзобов’язання і умови оренди», — сказав Віталій Трубаров.

Він також повідомив, що на даний час діє понад 19 тисяч чинних договорів оренди, прибуток від яких станом на серпень становив майже 673 мільйони гривень. «До кінця року ця цифра буде більше мільярда», — резюмував керівник Фонду держмайна.

За матеріалами офіційного веб-порталу Фонду державного майна України http://www.spfu.gov.ua

МОЗ дав старт з’єднанню Держреєстру лікарських засобів із системою ProZorro

У вересні в м. Києві відбулась робоча зустріч спеціалістів Міністерства охорони здоров’я і експертів Державного експертного центру (ДЕЦ), на який покладено завдання адмініструвати Держреєстр лікарських засобів, з представниками Мінекономрозвитку та ProZorro.

Під час зустрічі було обговорено можливість інтеграції Державного реєстру лікарських засобів (ДРЛЗ) до системи ProZorro, що дасть можливість в автоматичному режимі отримувати та відображати в ній для учасників торгів актуальну інформацію з реєстру.

Автоматизація процесу зніме необхідність вносити до системи ProZorro дані про лікарські засоби та зміни в їхніх реєстраційних матеріалах у ручному режимі, а також підвищить прозорість використання даних реєстру й знівелює корупційні ризики при забезпечення українців якісними та доступними ліками.

На зустрічі також визначили необхідні організаційні й технічні заходи для забезпечення обміну інформацією між ДРЛЗ та системою ProZorro. ІТ-спеціалісти отримали доручення визначити оптимальні для всіх учасників технічні формати обміну інформацією між обома системами.

За підсумками зустрічі було вирішено якнайшвидше надати керівництву МОЗ та Мінекономрозвитку для погодження регламент взаємодії між ними в межах обміну інформацією ДРЛЗ із системою ProZorro.

За матеріалами офіційного веб-сайту ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» http://www.dec.gov.ua

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО