Новини закупівель за жовтень 2015 року

Редакція
1165
1 Жовтня 2015
Новини закупівель за жовтень 2015 року
1165
1 Жовтня 2015

Верховна Рада ухвалила Закон України “Про ринок природнрго газу”

Верховна Рада схвалила законпроект № 2250 «Про ринок природного газу», «за» проголосували 237 депутатів. Першого жовтня 2015 року даний нормативно-правовий акт набрав чинності. Основною метою Закону є «створення ефективного конкурентного середовища на ринку природного газу (в Україні. — Ред.) з урахуванням основних вимог законодавства ЄС».

Проект закону передбачає:

  • правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу;
  • створення нормативної бази діяльності на ринку природного газу; – забезпечення недискримінаційного доступу до ринку природного газу його суб’єктам і всім споживачам;
  • створення в Україні «заснованого на принципах вільної конкуренції з належним рівнем захисту споживачів», надійності енергопостачання та здатного до інтеграції з ринками природного газу сторін Енергетичного Співтовариства, у тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв раніше в інтерв’ю ZN.UA заявляв, що прийняття нового закону «Про ринок природного газу» буде мати позитивні наслідки, зокрема призведе до посилення конкуренції та зниження цін на газ для кінцевого споживача. Зокрема, Закон передбачає розділення «Нафтогазу» — функція магістрального транспортування газу і його зберігання буде відокремлено. Згідно із Законом, ГТС України, вся транспортна інфраструктура та підземні сховища газу, які зараз обслуговує ПАТ «Укртрансгаз», корпоративними правами якого управляє НАК, повинна бути розділена на два самостійних підприємства: ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) та ПАТ «Підземні газові сховища України» (ПГСУ); 51 % акцій кожного із цих підприємств має залишатися в держвласності.

Нові правила передбачають, що не тільки оператор ГТС і підземних сховищ газу, але й оператори розподільних мереж повинні суворо дотримуватися Кодексу газорозподільної системи (нині триває розроблення звіту чітких і жорстких правил, що містить загрозу гегемонії облгазів на місцях). Роль НКРЕКУ як національного регулятора обумовлена особливо. Він буде не тільки встановлювати ціни і тарифи на газ, послуги з його транспортування та зберігання, доставки споживачам, але і отримає більші права в частині контролю за виконанням умов прозорості і рівноконкурентності всіх учасників ринку газу країни. Регулятор, зокрема, буде приймати рішення про санкції, у тому числі про серйозні штрафи до порушників нового газового порядку.

За матеріалами видання «Дзеркало тижня. Україна» — http://dt.ua

Утримання електронноъ системи закупывель обыйдеться Украъны в 20 млн грн на рік

Це на 3 млн грн дешевше від паперового формату проведення тендерів. За словами кореспондента РБК-Україна, вартість утримання електронної системи закупівель обійдеться Україні в 20 млн грн на рік. Про це на прес-конференції сказав заступник керівника Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТУ) Максим Нефьодов. «Я думаю, що ми вкладемося максимум у 20 мільйонів гривень на рік. Ми дивимося поки що на кінцеву архітектуру, скільки треба буде IT-потужностей», — заявив він. Сьогодні, зазначив Максим Нефьодов, держава не платить жодної копійки за утримання системи електронних закупівель. Її утримує організація Transparency International. І далі додав, що зміст електронної системи закупівель обійдеться державі майже на 3 млн грн дешевше від паперового формату проведення тендерів. Нагадаємо, що завдяки системі електронних закупівель уряд може заощадити 73 млн грн.

За матеріалами ГО Transparency International Україна — http://ti-ukraine.org/

В Україні створять реєстр порушників держзакупівель

В Україні створять реєстр компаній-порушників правил державних закупівель, яких не будуть допускати до тендерів. Про це заявив секретар Національної ради реформ, заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, передає Укрінформ. «Було прийнято рішення створити реєстр компаній, які порушили правила закупівлі, та не допускати такі компанії до тендерів», — повідомив він, коментуючи результати засідання Національної ради реформ.

За інформацією сайту Forbes.ua — http://forbes.net.ua/

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО