Новини закупівель за травень 2016 року

Редакція
621
4 Травня 2016
Новини закупівель за травень 2016 року
621
4 Травня 2016

Обов’язкові Е-закупівлі з травня 2016 року стали реальністю для Донецької області

Дев’ятнадцятого квітня 2016 року законопроект про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області № 4199 від 11.03.2016 було направлено на підпис Президентові України.

Даний документ передбачає впровадження електронних закупівель на території Донецької області набагато швидше, ніж того очікували відповідні замовники. Дані зміни заплановано внести до пункту 1 розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі», а саме доповнити абзацом такого змісту:

«1. Цей Закон (від редакції — Закон про публічні закупівлі) набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію:

  • з 1 квітня 2016 року — для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання;
  • з 1 серпня 2016 року — для всіх замовників;
  • з дня набрання чинності Закону України “Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області” — для місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій, місцезнаходженням яких є територія Донецької області».

Додатково доповнено прикінцеві положення пунктом 31 в такій редакції:

«31 . Установити, що з дня набрання чинності Закону України “Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області”, Закон України “Про здійснення державних закупівель” не застосовується до місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій, місцезнаходженням яких є територія Донецької області». Відповідно до розділу II. «Прикінцеві положення» даного законопроекту цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

В зв’язку з цим 4 травня 2016 року було повернуто з підписом від Президента Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області» № 1078-VIII від 12 квітня 2016 року (далі — Закон). Його опубліковано в газеті «Голос України» № 81 від 05.05.2016. Відповідно до частини 2 даного Закону він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Отже, Закон набрав чинності 6 травня 2016 року. Детальніше з текстом даного Закону і кометарями від редакції ви можете ознайомитися в даному журналі на стор. 49.

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель».

Затверджено порядок проведення допорогових закупівель!

На виконання Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі) ДП «Зовнішторгвидав України» затвердило наказ від 13.03.2016 № 35 «Про затвердження порядку здійснення допорогових закупівель» (далі — Наказ № 35).

Наказ № 35 закріплює механізм відбору замовниками постачальника з використанням електронної системи закупівель під час здійснення закупівель товарів, послуг або робіт, очікувана вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 і 3 частини 1 статті 2 Закону про публічні закупівлі.

Замовники мають звернути увагу, що положення даного нормативно-правового акта закріплюють обов’язок замовника викладати скановану копію договору. Також відповідно до пункту 6.3 Наказу № 35 усі файли, які завантажуються через електронний майданчик, повинні бути у форматі doc., docx., ppt., pptx., pdf., jpeg., png та/або розширення програм, що здійснюють архівацію даних. Забороняється обмежувати перегляд цих файлів шляхом встановлення на них паролів або в будь-який інший спосіб. З повним текстом даного нормативно-правового акта ви можете ознайомитись за посиланням — https://prozorro.gov.ua/ua/ofitsijni-novyny/poryadokzdijsnennya-doporogovyh-zakupivel/

Аналіз проведення допорогових електронних закупівель читайте в наступних випусках журналу «Радник в сфері державних закупівель».

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель».

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)