Зверніть увагу: адресу ДП «Зовніншторгвидав» змінено!
На хвилі підняття патріотизму всієї української спільноти Київська міська рада також не перебуває осторонь цього процесу, тож змінила назви багатьох вулиць Києва. На II сесії VII скликання Київська міська рада прийняла рішення від 13 листопада 2014 року № 373/373 «Про повернення історичних назв та перейменування вулиць, площ, провулків у місті Києві».
Тепер ДП «Зовнішторгвидав України» перебуває за такою адресою: вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 22 (праве крило), м. Київ, 01601. Про зміну своєї адреси підприємство повідомило на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі», у розділі «Контакти». Тож пам’ятайте про це при направленні документів для підтвердження інформації, яку ви розміщуєте на веб-порталі Уповноваженого органу.
За матеріалами кореспондентів журналу «Радник в сфері державних закупівель».
Мінагрополітики приєдналося до відкритої системи електронних державних закупівель
Міністерство аграрної політики та продовольства України приєдналося до системи електронних державних закупівель «ProZorro» та вже протягом декількох місяців здійснює допорогові торги (відбуваються без тендерних процедур) на майданчику NEWTEND.
Ця база повністю розроблена на основі концепції грузинської моделі електронних реверсивних аукціонів та спрямована на боротьбу з корупцією та заощадження державних коштів при закупівлях. «Наша мета — зробити торги, навіть найменші, максимально відкритими, прозорими, контрольованими та простежуваними. Ми перевели на цю систему міністерство та вже здійснили низку операцій. За оцінками експертів, фінансова економія може складати до двадцяти %. Тому я поставив завдання, щоб до цієї практики електронних торгів у найкоротший термін долучилися всі підприємства зі сфери управління міністерства», — наголосив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.
Над запровадженням закупівель через електронний торговельний майданчик NEWTEND уже працюють основні державні підприємства та корпорації галузі: ПАТ «Аграрний фонд», ПАТ «ДПЗКУ», ДП «Укрспирт», ДАК «Хліб України» та інші.
Проект NEWTEND розроблено з урахуванням стандартів передових світових практик програмного забезпечення. Система забезпечує інформаційний захист даних, здійснює перевірку контрагентів. Майданчик здійснює проведення допорогових торгів — до 100 тис. грн на товари та послуги та до 1 млн грн — на роботи. До системи долучилася низка міністерств та інших органів влади.
За матеріалами офіційного урядового веб-порталу — http://www.kmu.gov.ua/
Арсеній Яценюк звернувся до АМКУ з вимогою забезпечити відкритість та неупередженість у розгляді скарг стосовно державних закупівель
«Антимонопольний комітет має здійснювати контроль за державними закупівлями, а не потурати тим чи іншим недобросовісним суб’єктам підприємницької діяльності, аби ті сіли на державні потоки», — наголосив Прем’єр-міністр України в понеділок, 25 травня, представляючи голову АМКУ Юрія Терентьєва.
Арсеній Яценюк підкреслив, що сьогодні Антимонопольний комітет України «використовується недобросовісними клієнтами з тією метою, щоб зупинити державні закупівлі». Він повідомив, що уряд України готує нову редакцію закону про державні закупівлі.
Оскільки Антимонопольний комітет України має функцію фактичного нагляду за процедурою проведення державних закупівель, то Арсеній Яценюк звернувся до голови АМКУ: «Щоби була відкритість та неупередженість в питанні розгляду скарг від суб’єктів підприємницької діяльності при проведенні державних закупівель».
«Йде боротьба за великі державні ресурси, і в рамках цієї боротьби є значна корупційна складова. Я підтримую позицію, щоб Антимонопольний комітет України залишився органом, який здійснює контроль за державними закупівлями. Але здійснює контроль, а не потурає тим чи іншим недобросовісним суб’єктам підприємницької діяльності, аби ті сіли на державні потоки», — наголосив Прем’єр-міністр.
Для вирішення цього питання, за словами Арсенія Яценюка, необхідне посилення кадрового складу АМКУ: «Дуже важливо — це посилення кадрового складу як у самому центральному апараті Антимонопольного комітету, так і на місцях».
Арсеній Яценюк звернувся до голови АМКУ з пропозицією внести на розгляд уряду України подання на призначення антимонопольних уповноважених.
За матеріалами офіційного урядового веб-порталу — http://www.kmu.gov.ua/
Укрпошта запроваджує практику електронних торгів
З травня Укрпошта почала проводити конкурси з визначення постачальників із застосуванням електронних засобів (так званих електронних торговельних майданчиків). Зокрема, у такий спосіб здійснюється проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг, які не підпадають під дію Закону України «Про здійснення державних закупівель».
Основними перевагами електронних торгів (електронних торговельних майданчиків) є суттєва економія коштів, прозорість і простота процедур закупівель. А головне — запобігання корупції, завдяки усуненню впливу суб’єктивного чинника та створенню висококонкурентного середовища закупівель, що є однією з основних цілей Укрпошти.
Крім того, електронна система дасть змогу посилити контроль громадськості за державними закупівлями, а це те, до чого прагне національний оператор поштового зв’язку України.
Уже найближчим часом усі філії Укрпошти будуть зареєстровані в системі електронних державних закупівель «ProZorro», на електронному майданчику «Prom.ua» та проводитимуть перші закупівлі в новому форматі.
«Наша мета — прозоре і ефективне витрачання коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників, — зазначив в. о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор Ткачук. — Система «ProZorro», яку ми будемо використовувати, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. За оцінкою профільних експертів, саме ця система дозволить раціонально автоматизувати процес закупівлі і здійснювати контроль на всіх етапах її проходження, а також автоматично визначати найкращий варіант за підсумками проведеної процедури».
Довідково.
Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України та є національним оператором поштового зв’язку України. На сьогодні Укрпошта надає понад 50 видів послуг в майже 12 тисячах відділень по всій Україні. Штат компанії налічує 77,9 тисячі працівників, з них майже 33,9 тисячі — листоноші, 13 тисяч — оператори поштового зв’язку.
За матеріалами офіційного урядового веб-порталу — http://www.kmu.gov.ua/
МінІнфраструктури буде в пілотному режимі публікувати інформацію, передбачену законом “Про відкритість використання публічних коштів”
В Мінінфраструктури може бути запущений “пілотний проект”, яким буде передбачено публікація всієї інформації передбаченої Законом України “Про відкритість використання публічних коштів” на новому веб-порталі Мінінфраструктури. Таку можливість обговорював 16 червня на спеціальній зустрічі в в Міністерстві інфраструктури України експерт Центру Віктор Мазярчук з радником Міністра інфрастуктури відповідальним за впровадження в Міністерстві “відкритих даних” Олексієм Соболевим та експертом Тransparency Іnternational Віктором Нестулею.
Сторони домовилися про те, що експерти ЦПСА та РПР розроблять схему представлення інформації на на офіційному веб-порталі Міністерства та запропонують рівень деталізації даних, а також розроблять проект Наказу Мінінфрастуруктури який би регламентував проведення в Міністерстві “пілотного проекту”.
Міністерство інфраструктури стане першим центральним органом виконавчої влади, яке системно підійде до вирішення питання оприлюднення інформації відповідно до прийнятого Закону.
На наступному планується зробити презентацію напрацювань громадськості.
За матеріалами Центру політичних студій та аналітики – http://cpsa.org.ua/