Новини закупівель за березень 2016 року

Редакція
1083
1 Березня 2016
Новини закупівель за березень 2016 року
1083
1 Березня 2016

Зміни в графіку оприлюднення інформації на веб-портал Уповноваженого органу

За офіційною інформацією ДП «Зовнішторгвидав України», розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, строки для оприлюднення інформації суттєво зменшаться.

З 01.03.2016 прийом інформації з питань державних закупівель буде здійснюватися щоденно з понеділка по п’ятницю від 08:30 до 17:00. Оприлюднення інформації з питань державних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу з 01.03.2016 буде здійснюватися наступного робочого дня з дня подання інформації (у разі успішної автоматичної верифікації інформації).

Звертаємо вашу увагу, що змінюється також графік прийому та оприлюднення інформації в перехідний період. Інформація, подана 25–26 лютого 2016 р., буде оприлюднена 1 березня 2016 р., подана 29 лютого та 1 березня 2016 р. — 2 березня 2016 р.

У зв’язку зі змінами в графіку прийому та оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу та скасуванням низки платних послуг, які надає ДП «Зовнішторгвидав України», внесено зміни в Порядок роботи з веб-порталом Уповноваженого органу «Державні закупівлі», а саме:

  • подовжено час прийому інформації для оприлюднення до 17:00;
  • змінено графік оприлюднення інформації на веб-порталі: оприлюднення інформації буде здійснюватися наступного робочого дня з дня подання (у разі успішної верифікації інформації);
  • скасовано сервісну послугу оприлюднення інформації поза графіком (у зв’язку зі зміною графіка оприлюднення);
  • скасовано сервісну послугу щодо термінового внесення змін у реєстраційні дані замовника (зазначену послугу надаватимуть безкоштовно) тощо.

З Порядком роботи з веб-порталом Уповноваженого органу «Державні закупівлі» (у новій редакції), який вводять у дію з 01.03.2016, можна ознайомитись за посиланням https://tender.me.gov.ua/EDZFrontOffice/menu/uk/announcement_detail;jsessionid=dd6edb4da9b277b1d75ed55bf909?id=EDZrDWkHFv

Дані зміни обумовлені прийнятим Законом України «Про публічні закупівлі», характерною рисою якого є зменшення майже всіх строків до календарних днів.

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель».

Вирішення проблемних питань постачання приробного газу

На офіційному сайті Верховної Ради України зареєстровано проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вирішення проблемних питань з постачання природного газу» № 4034 від 05.02.2016.

Ні для кого не є секретом, що з прийняттям Закону України «Про ринок природного газу» з 1 жовтня 2015 року відбулися істотні зміни в системі взаємовідносин між споживачами та постачальниками природного газу. Сфера здійснення державних закупівель тісно пов’язана з багатьма іншими, і саме ситуація, яка склалась наразі з закупівлею природного газу, — яскраве тому підтвердження.

Так, відповідно до положень частини першої статті 13 Закону України «Про ринок природного газу» всім споживачам гарантовано право вибору та зміни постачальника природного газу. Також у цьому Законі відсутні поняття «постачальник природного газу за нерегульованим тарифом» та «постачальник природного газу за регульованим тарифом». Крім цього, частиною другою статті 12 Закону України «Про ринок природного газу» встановлено, що постачання природного газу здійснюють за цінами, що вільно встановлюють між постачальником та споживачем, крім випадків, передбачених цим Законом.

Даний законопроект покликаний вирішити конфліктну ситуацію. Цим законопроектом передбачено в Законі України «Про здійснення державних закупівель» частину другу статті 39 доповнити новим пунктом 31 такого змісту: «Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: «31) нагальної потреби у здійсненні закупівлі природного газу, але за ціною, яка не перевищує максимальну ціну природного газу для споживачів, офіційно оприлюднену Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за результатами моніторингу за попередній місяць;».

Отже, сподіваємося, що даний законопроект врегулює відносини між постачальниками природного газу і замовниками. І нарешті замовники зможуть проводити без проблем переговорні процедури на постачання природного газу.

Посилання на даний законопроект: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58091

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО