Новини за червень 2019

Редакція
657
3 Червня 2019
Новини за червень 2019
657
3 Червня 2019

Новий функціонал ProZorro: електронне поле «ПДВ в договорі»

Із 17 травня 2019 року в ProZorro реалізовано два нові поля — «Ціна договору» та «Ціна договору без ПДВ». Новий функціонал дасть можливість замовникам вказувати в системі наявність/відсутність ПДВ на етапі укладення договору. 

До цього замовники могли фіксувати наявність/відсутність ПДВ лише в оголошенні бюджету закупівлі, і система автоматично переносила ці дані в звіт про результати процедури (пункт «Сума договору»). Коли в тендері з очікуваною вартістю без ПДВ перемагав платник податку на додану вартість, то могли виникати труднощі з реєстрацією договору в Державній казначейській службі. Адже договір мав включати ціну з ПДВ, і сума контракту відрізнялася від зазначеної у звіті.

За матеріалами офіційного веб-сайту ProZorro

Система ProZorro знатиме тип бізнесу — великий, середній, малий, мікро

У системі електронних публічних закупівель з’явилося нове електронне поле «Класифікація суб’єктів господарювання». Це дасть можливість отримати дані про участь у публічних закупівлях різних категорій бізнесу — великого, малого та середнього. Поява даного поля — частина плану заходів Кабінету Міністрів України з підтримки малого та середнього підприємництва на період до 2020 року. 

Дані про розмір організації із 17 травня є обов’язковими для заповнення постачальниками. Критерії визначені Господарчим кодексом, це — кількість працівників і доходи за рік. У подальшому заплановано інтеграцію ProZorro з Державною фіскальною службою з автоматичним вивантаженням даних у систему.

За матеріалами офіційного веб-сайту ProZorro

Як подати документи, якщо майданчик, на якому працював замовник, відключили

Для вирішення проблеми 24 травня 2019 року на офіційній сторінці ProZorro опубліковано таку інформацію: «З метою розміщення Адміністратором додаткових угод і звітів про виконання договорів щодо процедур, які були проведені на авторизованих електронних майданчиках, які було відключено від електронної системи закупівель, звернення стосовно розміщення документів надсилається на електронну пошту Адміністратора feedback@prozorro.ua».

Наразі на сайті ProZorro опубліковано 12 рішень уповноваженого органу про відключення авторизованих електронних майданчиків від електронної системи закупівель. Серед них такі електронні майданчики: Aladdin Government, Tendermaster, «Електронна платформа України», Ubiz, Best bid, «Дочірнє товариство «Капітал-Іст», e.Trade, APS Market, «Про закупівлі», «Твій Тендер», Brizol.net та «Приватмаркет».

За матеріалами офіційного веб-сайту ProZorro

Першу рамкову угоду ProZorro укладено

Укрпошта закуповуватиме бензин у попередньо відібраних постачальників. Скажімо, потрібна партія пального, оголошують аукціон — і за тиждень замовник з товаром.

Товари або послуги широкого вжитку, ринкові ціни яких дуже коливаються, можна закуповувати швидше і простіше. Для цього замовники укладають рамкову угоду (РУ) строком до 4 років. Протягом терміну дії РУ замовник купує продукцію окремими партіями за конкурентними цінами без додаткових угод.

За матеріалами офіційного веб-сайту ProZorro

Україна запроваджує спеціальне мито на всі російські товари

З 1 серпня 2019 року під час ввезення на митну територію України товарів походженням із РФ, незалежно від інших видів мита, буде запроваджено спеціальне мито у відсотках до митної вартості товарів за визначеними ставками.
Сплачене спеціальне мито акумулюватимуть у спеціальному фонді Державного бюджету та використовуватимуть для фінансування заходів з імпортозаміщення.

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)