Нюанси встановлення замовником строку дії для банківської гарантії та виконання такої вимоги учасником

Тетяна Колісник
921
30 Серпня 2019
Нюанси встановлення замовником строку дії для банківської гарантії та виконання такої вимоги учасником
921
30 Серпня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! замовник торгів провів процедуру закупівлі відкритих торгів. Під час розгляду пропозицій встановлено, що учасники надали забезпечення тендерних пропозицій у формі електронної банківської гарантії (як вимагала тендерна документація) зі строком дії гарантії у 120 календарних днів. Згідно з вимогами тендерної документації, “строк дії забезпечення тендерної пропозиції учасника має відповідати строку дії тендерної пропозиції. Тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 днів з дня розкриття тендерних пропозицій”. Чи вважається дана розбіжність причиною для відхилення тендерних пропозицій?»

Відповідь експерта

— Добрий день! Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах затверджене Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 [у редакції Постанови Правління Національного банку України від 25.01.2018 № 5 (далі — Положення)].

Відповідно до пп. 8 п. 3 Положення гарантійний випадок — одержання банком-гарантом/банком-контргарантом вимоги бенефіціара, що становить належне представлення, протягом строку дії або до дати закінчення дії гарантії/контргарантії, що свідчить про порушення принципалом базових відносин.

З огляду на викладене, строк дії банківської гарантії, наданої учасником як забезпечення тендерної пропозиції, повинен забезпечувати можливість замовникові у строк, визначений у тендерній документації для строку дії забезпечення тендерної пропозиції, звернутися в банк, який видав банківську гарантію, з вимогою сплатити суму...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)