Некоректне планування: запобігти краще, ніж виправити

Тетяна Мішта
912
2 Жовтня 2019
Некоректне планування: запобігти краще, ніж виправити
912
2 Жовтня 2019

Усім замовникам відомо, що закупівельний процес доволі непростий та трудомісткий, тому нерідко потребує точності та прорахунку декількох кроків наперед. Перше, із чого починається будь-яка закупівля, — це план. Перед закупівлею замовникові слід чітко визначити свої потреби, об’єми, строки та встановити очікувану вартість майбутньої закупівлі. А потім, як того вимагає ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження річний план, додаток до річного плану та/або зміни до них. Адже, як свідчить практика, від того, як заплановано закупівлю, найчастіше залежить і доля самої закупівлі.

Днями до редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» надійшло питання від замовника з проханням допомогти розібратися в ситуації, яка склалася в його організації. Саме тому в даній статті автор розгляне цю ситуацію та спробує розібрати її комплексно.

Проблематика

Отже, суть проблеми у викладеному далі.

«Ми — бюджетна установа, замовник у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”. Аналіз наших річних планів закупівель та змін до них засвідчив, що очікувана вартість одного з предметів закупівлі в плані перевищила поріг 200 тис. грн. При цьому фактична сума укладених договорів становила лише 165 тис. грн. На сьогодні є потреба за тим...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)