Наявність фінансової спроможності учасника, а саме наявність чистого доходу не менше 5 млн грн

Анна Селютіна
772
20 Травня 2019
Наявність фінансової спроможності учасника, а саме наявність чистого доходу не менше 5 млн грн
772
20 Травня 2019
Рішення № 1783-р-пз від 19.02.2019 року. Оголошення № UA-2019-01-04-001747-c

Зміст порушення

Скаржник зазначає, що додатком 1 документації передбачено, що на підтвердження відповідності технічним і якісним характеристикам предмета закупівлі, а саме фінансової спроможності, учасник повинен мати чистий дохід (без ПДВ) за 2017 рік не менше 5 млн грн.

Скаржник вважає, що зазначена умова документації є дискримінаційною й такою, що порушує права та законні інтереси скаржника як учасника торгів, що підтверджується нижчевикладеним. Вимога щодо розміру доходу учасника жодним чином не пов’язана з технічними характеристиками послуг, що є предметом закупівлі. Так само наявність або відсутність в учасника 2017 року чистого доходу не менше 5 млн грн жодним чином не може впливати на якість послуг, що надають 2019 року. На даний час жодним нормативно-правовим документом України не передбачено будь-яких обмежень на надання послуг з оцінювання майна залежно від розміру чистого доходу надавача послуг.

На думку скаржника, така вимога є дискримінаційною щодо інших суб’єктів ринку оціночної діяльності, у тому числі й скаржника, який 2017 року мав чистий дохід у розмірі 4,1022 млн грн, та позбавляє його можливості взяти участь у процедурі закупівлі...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель