Наближається кінець 3-го кварталу: не забудьте підготувати звітність щодо закупівель

Редакція
150
2 Вересня 2016
Наближається кінець 3-го кварталу: не забудьте підготувати звітність щодо закупівель
150
2 Вересня 2016

Ось і добігає кінця вже третій квартал 2016 року. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» нагадує замовникам, яку звітність необхідно подати у ІІІ кварталі 2016 року, щоб нічого не пропустити і вчасно все здати.

Форма державного статистичного спостереження № 1-торги «Звіт про здійснення державних закупівель» (здавати до 16.10.2016)

Наказ Державної служби статистики України від 12.11.2014 № 334 містить вичерпний перелік суб’єктів, що звітують за формою державного статистичного спостереження № 1-торги (квартальна) «Звіт про здійснення державних закупівель» (далі — форма № 1-торги). Форму № 1-торги здають до органів статистики щоквартально, не пізніше 16-го числа місяця, наступного за звітним періодом. Звертаємо вашу увагу, що 16 жовтня 2016 року припадає на вихідний день, тому, згідно з частиною 5 статті 254 Цивільного кодексу України, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону в місці вчинення певної дії, то днем закінчення строку є перший за ним робочий день. Отже, крайній строк подання даного звіту — до 17 жовтня 2016 року. Радимо вам не затягувати і здавати відповідний звіт до 13 жовтня 2016 року, адже 14 жовтня вся країна святкуватиме День захисника України, тож святкові вихідні дні припадають на період з 14-го по 16 жовтня 2016 року.

Відповідно до п. 1.3 Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-торги (квартальна) «Звіт про здійснення державнихзакупівель», наданого в листі Держстату від 24.11.2014 № 17.4-12/49, форма відображає щоквартальні дані з наростаючим підсумком з початку року про закупівлі, які відбулися в звітному періоді (у разі укладення договору про закупівлю у звітному періоді), та про торги, які відмінено чи визнано такими, що не відбулися.

Звертаємо вашу увагу, що станом на 5 вересня 2016 року даний звіт стосується лише тих процедур закупівель, які було проведено відповідно до Закону України від 10.04.2014 № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон про держзакупівлі). Отже, замовники звітують за даною формою щодо закупівель, які відбулися у звітному періоді (у разі укладення договору про закупівлю у звітному періоді), та про торги, які відмінено чи визнано такими, що не відбулися за Законом про держзакупівлі.


З детальнішою інформацією щодо складання форми № 1-торги і з роз’ясненням щодо заповнення даної форми ви можете ознайомитися в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 3 (42) за березень 2015 року на стор. 30–31.  

Звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств

Суб’єкти господарювання, які визначено в частині першій статті 75, частині другій статті 77, частині дев’ятій статті 78 та частині п’ятій статті 79 Господарського кодексу України і які при цьому не підпадають під дію Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі), у разі здійснення ними закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначені частиною першою статті 2 Закону про публічні закупівлі, повинні оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу (https://prozorro.gov.ua/) звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформацію про зміну його істотних умов не пізніше ніж через 7 днів з дня укладення договору про закупівлю або внесення змін до нього.


Детальнішу інформацію з приводу складання та розміщення звіту про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств на веб-порталі Уповноваженого органу (https://prozorro.gov.ua/) читайте в наступному номері журналу «Радник в сфері державних закупівель» — № 10 (61) за жовтень 2016 року.

Звітуємо на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів

(детальніше про форми звітів залежно від категорії суб’єкта подання інформації та предмета звітування — у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 6 (57) за червень 2016 року на стор. 39-41)

  • Суб’єкти, які використовують кошти Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів (тобто розпорядники та одержувачі таких коштів), звітують щоквартально, не пізніше як за 35 календарних днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 3-й квартал 2016 року — до 4 листопада 2016 року.
  • Суб’єкти господарювання державної і комунальної власності (у розумінні Закону України від 11.02.2015 № 183-VIII «Про відкритість використання публічних коштів») звітують про використання коштів, отриманих ними від їхньої господарської діяльності, щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком, тобто за 2016 рік — до 31 січня 2017 року.
  • Фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування та органи Пенсійного фонду звітують щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу, тобто за 3-й квартал 2016 року — до 4 листопада 2016 року.

Інформацію оприлюднюють за адресою в мережі Інтернет — http://e-data.gov.ua/ (на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів).

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 01.08.2015 № 719 дослідна експлуатація (тестовий режим) Єдиного веб-порталу використання публічних коштів продовжується протягом III та IV кварталів 2016 року.

Звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору

Частиною 1 статті 10 Закону про публічні закупівлі передбачено, що замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу звіт про виконання договору та повідомлення про внесення змін до договору.

Звіт про виконання договору замовник повинен підготувати та подати для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протягом 3 днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Повідомлення про внесення змін до договору потрібно готувати лише тоді, коли зміни до договору внесено згідно з частиною 4 статті 36 Закону про публічні закупівлі. Оприлюднюють даний документ протягом 3 днів з дня внесення змін. У решті випадків даний документ не потрібен.

Обидві форми затверджено наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490.

Звіт про укладені договори

Звіт про укладені договори — це новий документ, передбачений частиною 1 статті 2 Закону про публічні закупівлі, за якою в разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель (за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону) замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону про публічні закупівлі протягом одного дня з дня укладення договору.


З детальнішою інформацією щодо оприлюднення звіту про укладені договори ви можете ознайомитися в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 8 (59) за серпень 2016 року на стор. 8–13.

КОМЕНТАР ВІД РЕДАКЦІЇ

Нагадуємо, що додаток до річного плану, згідно з Інструкцією щодо заповнення форми річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюють без проведення процедур закупівель, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106, замовник оприлюднював на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів щокварталу. Проте відповідно до частини 1 статті 4 Закону про публічні закупівлі річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом 5 днів з дня їх затвердження.

Звертаємо також увагу замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, що звіт про результати закупівель без проведення процедури закупівлі після введення в дію для них Закону про публічні закупівлі, а саме з 1 квітня 2016 року, вже оприлюднювати не потрібно. Детальнішу інформацію щодо даного питання ви можете прочитати в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 4 (55) за квітень 2016 року на стор. 37–38.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель