Монтаж та установка пожежної сигналізації – роботи чи послуги в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»?

Віта Аністратенко
8746
29 Серпня 2019
Монтаж та установка пожежної сигналізації – роботи чи послуги в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»?
8746
29 Серпня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! у 2019 році нам необхідно провести монтаж та установку пожежної сигналізації в чотирьох навчальних закладах (будівлі окремі, за окремими адресами). Допоможіть розібратися ось із чим: монтаж та установка пожежної сигналізації — це роботи чи послуги у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”

Відповідь експерта

— Добрий день! Відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» вимоги цих будівельних норм поширюються на проєктування, монтування, перевірку відповідності і підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту, а саме: автоматичних систем пожежогасіння, автономних систем пожежогасіння локального, систем пожежної сигналізації, систем оповіщення про пожежу та управління евакуюванням, систем протидимного захисту, систем централізованого пожежного спостерігання, диспетчеризації СПЗ.

Відповідно до статті 7 пункту 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення за переліком, який визначає Кабінет Міністрів України, підлягає ліцензуванню за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України відповідно до Постанови КМУ від 23 листопада 2016 р. № 852 «Деякі питання ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення». Відповідно до неї та згідно з пунктом 2 її загальних положень, роботи протипожежного призначення — монтаж систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, устаткування для передачі тривожних сповіщень, систем пожежогасіння (водяних, пінних, газових, порошкових, аерозольних), систем протидимного захисту, підтримання експлуатаційної придатності (технічне обслуговування) таких систем, спостерігання за системами протипожежного захисту, технічне обслуговування первинних засобів пожежогасіння (водяні, водопінні, порошкові, газові вогнегасники), вогнезахист [вогнезахисне просочування глибоке чи поверхневе, вогнезахисне обробляння (фарбування, штукатурення, обмотування, облицювання), вогнезахисне заповнення].

Тобто відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» та Постанови КМУ від 23 листопада 2016 р. № 852 «Деякі питання ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення» монтаж пожежної сигналізації віднесено до робіт.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО