Монтаж та установка пожежної сигналізації – роботи чи послуги в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»?

Віта Аністратенко
2552
29 Серпня 2019
Монтаж та установка пожежної сигналізації – роботи чи послуги в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»?
2552
29 Серпня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! у 2019 році нам необхідно провести монтаж та установку пожежної сигналізації в чотирьох навчальних закладах (будівлі окремі, за окремими адресами). Допоможіть розібратися ось із чим: монтаж та установка пожежної сигналізації — це роботи чи послуги у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”

Відповідь експерта

— Добрий день! Відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» вимоги цих будівельних норм поширюються на проєктування, монтування, перевірку відповідності і підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту, а саме: автоматичних систем пожежогасіння, автономних систем пожежогасіння локального, систем пожежної сигналізації, систем оповіщення про пожежу та управління евакуюванням, систем протидимного захисту, систем централізованого пожежного спостерігання, диспетчеризації СПЗ.

Відповідно до статті 7 пункту 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення за переліком, який визначає Кабінет Міністрів України, підлягає ліцензуванню за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України відповідно до Постанови КМУ від 23 листопада 2016 р. № 852 «Деякі питання ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення». Відповідно до неї та згідно з пунктом 2 її загальних положень, роботи протипожежного призначення — монтаж систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, устаткування для передачі тривожних...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)