Замовник не взяв до уваги вимоги санкційного законодавства в тендерній документації, не вказав адресу контактної особи та вживає термінологію згідно із законом україни «про здійснення державних закупівель»

Ірина Антонова
1418
16 Серпня 2019
Замовник не взяв до уваги вимоги санкційного законодавства в тендерній документації, не вказав адресу контактної особи та вживає термінологію згідно із законом україни «про здійснення державних закупівель»
1418
16 Серпня 2019

Інформація про закупівлю UA-2019-07-03-002136-a

За результатом аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що п. 10 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII (далі — Закон № 1644) передбачено, зокрема, такі види санкцій, як заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких знаходиться у власності іноземної держави, та заборона державних закупівель у інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно із цим Законом. Водночас частиною третьою статті 5 Закону 1644 встановлено, що рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій щодо окремих іноземних юридичних осіб, юридичних осіб, які знаходяться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність (персональні санкції), передбачених пунктами 1–21, 23–25 частини першої статті 4 цього Закону, приймає Рада національної безпеки та оборони України. Воно вступає в дію згідно з указом Президента України. Відповідне рішення набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов’язковим для виконання. Разом з тим частина друга статті 6 Закону1644 передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону. Таким чином, при здійсненні закупівель відповідно до Закону замовникам необхідно зважати на вимоги закону № Закону 1644 та рішення ради національної безпеки та оборони України.

Замовник у п. 1 розділу І тендерної документації зазначив, що «терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі». При цьому тендерна документація замовника містить посилання на терміни «пропозиція конкурсних торгів», «документація конкурсних торгів». Вказані терміни визначались Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII, який втратив чинність 01.08.2016, на підставі Закону. Отже, тендерна документація замовника не відповідає нормам абз. 1 ч. 3 ст. 22 Закону.

У пункті 2.3 розділу «Загальні положення» тендерної документації замовника не міститься інформація про адресу посадової особи замовника, уповноваженої здійснювати зв’язок з учасниками, чим порушено вимоги п. 16 ч. 2 ст. 22 Закону .

Статус: порушення виявлено.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО