Міністерство фінансів підтвердило необхідність отримання дозволу держфінінспекцією для здійснення перевірок

Редакція
941
13 Листопада 2014
Міністерство фінансів підтвердило необхідність отримання дозволу держфінінспекцією для здійснення перевірок
941
13 Листопада 2014

Упродовж серпня – грудня 2014 року перевірки підприємств, установ і організацій, а також фізичних осіб-підприємців здійснюються контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) виключно з дозволу уряду або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Відповідно таке обмеження стосується і перевірок, які здійснює Держфінінспекція. Такі дозволи будуть надавати у формі відповідного розпорядження.

Детальніше про перелік підприємств, яким надаватиметься такий дозвіл, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», а також з коментарями експертів стосовно цієї постанови ви можете ознайомиться в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 10 (37) за жовтень 2014 року на сторінці 29.

При цьому дозвіл не вимагається в разі, якщо дані перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Для завершення контрольних заходів, розпочатих до 16.08.2014 р., необхідність отримання дозволу уряду не передбачена.

Тож детальніше стосовно зазначених вище моментів читаємо в листі Міністерства фінансів України, з повним текстом якого знайомимо вас далі.


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.09.2014 р. № 31-08030-18-10/24166

Державній фінансовій інспекції

Щодо надання інформації

Міністерство фінансів розглянуло листа Державної фінансової інспекції щодо застосування норм статті 31 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» і повідомляє.

Статтею 31 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня – грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Перелік контролюючих органів, яким надаватиметься такий дозвіл, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами». При цьому, до вказаного переліку включено Держфінінспекцію. Надання дозволів здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження. Дозвіл не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Тобто, чинним законодавством визначено перелік заходів, які здійснюються без отримання дозволу Кабінету Міністрів України. У всіх інших випадках проведення контролюючими органами будь-яких контрольних заходів (у тому числі як планових, так і позапланових) необхідний дозвіл Уряду.

Одночасно зазначаємо, що для завершення контрольних заходів, розпочатих до набрання чинності вищевказаним Законом України, необхідність отримання дозволу Кабінету Міністрів України вказаною постановою не передбачена.

Заступник Міністра –
керівник апарату

В. М. Матвійчук

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО