Мінекономрозвитку роз’яснило, як зазначити джерело фінансування замовникам-немонополістам при закупівлях на власні кошти

Редакція
2209
13 Лютого 2015
Мінекономрозвитку роз’яснило, як зазначити джерело фінансування замовникам-немонополістам при закупівлях на власні кошти
2209
13 Лютого 2015

Відповідно до пункту 2 форми оголошення про результати проведення торгів, затвердженої наказом Мінекономрозвитку № 1106 від 15.09.2014 (далі — наказ № 1106), замовник має зазначити джерело фінансування закупівлі.

Згідно з пунктом 4 «Щодо пункту 2 оголошення» Інструкції щодо заповнення форми оголошення про результати проведення торгів, джерело фінансування закупівлі визначається відповідно до бюджетного законодавства. У разі якщо замовник здійснює закупівлі за рахунок власних коштів, згідно з частиною третьою статті 2 закону про особливості, у пункті 2 зазначається: «Власні кошти».

У разі якщо замовник здійснює закупівлі частково за рахунок бюджетних та власних коштів відповідно до частини третьої статті 2 закону про особливості, у пункті 2 зазначається: «Співфінансування».

Зважаючи на невичерпність підказки Інструкції, редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» звернулась до Мінекономрозвитку із запитанням, як правильно визначати джерело фінансування підприємству, яке не підпадає під регулювання Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності», проте здійснює закупівлі згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» за власні кошти. Повний текст відповіді на це запитання подано нижче.

Витяг з роз’яснення № 3302-05/44574-07 від 24.12.2014 
Наказом № 1106 затверджено, зокрема форму оголошення про результати проведення торгів та Інструкцію щодо її заповнення.
Згідно з пунктом 4 Інструкції у пункті 2 оголошення указується джерело фінансування закупівлі визначається відповідно до бюджетного законодавства.
У разі якщо замовник здійснює закупівлі за рахунок власних коштів згідно з частиною третьою статті 2 Закону про особливості, у пункті 2 зазначається: «Власні кошти». У разі якщо замовник здійснює закупівлі частково за рахунок бюджетних та власних коштів відповідно до частини третьої статті 2 Закону про особливості, у пункті 2 зазначається: «Співфінансування».
Водночас у разі коли замовником є підприємство, що здійснює закупівлі: за рахунок власних коштів і при цьому не підпадає під дію Закону про особливості, то у такому випадку замовник може у пункті 2 оголошення зазначити джерело фінансування закупівлі: «Кошти підприємства».

Коментар від редакції:

Тож  підприємствам,  які  є  замовниками  в  розумінні Закону України  «Про  здійснення  державних закупівель» та здійснюють закупівлі за власні кошти, у пункті 2 оголошення  про результати проведення торгів необхідно  зазначати: «Кошти підприємства».

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО