МЕРТУ повідомило, чи потрібно готувати «нульовий» річний план закупівель та додаток до нього, якщо плануються допорогові закупівлі

Редакція
2298
12 Травня 2015
МЕРТУ повідомило, чи потрібно готувати «нульовий» річний план закупівель та додаток до нього, якщо плануються допорогові закупівлі
2298
12 Травня 2015

З важаючи на велику актуальність запитань щодо особливостей підготовки та оприлюднення додатку до річного плану закупівель, редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» звернулась до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України із запитанням, надісланим одним з читачів нашого юридичного видання.

Запитання є таким: «Потрібно замовникові, який на 2015 рік планує лише закупівлі на суми, що не перевищують граничні вартості, зазначені у статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», готувати додаток та «нульовий» річний план (тобто річний план закупівель без зазначення інформації щодо жодної з процедур закупівель) чи достатньо підготувати лише реєстр закупівель? Комітет з конкурсних торгів було створено торік, не розформовано, але комітет не скликали впродовж поточного року».

Тож на таке конкретне запитання Мінекономрозвитку надало цікаве й корисне роз’яснення, з яким варто ознайомитися всім замовникам у сфері державних закупівель.

Витяг з роз’яснення Мінекономрозвитку № 3302-05/9771-07 від 27.03.2015 
Згідно з частиною першою статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, відповідальним за складання та затвердження якого згідно з частиною четвертою статті 11 Закону є комітет з конкурсних торгів, який планує проведення процедур закупівель.
Форму річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, та Інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106 (далі — Інструкція).
Відповідно до пункту 1 Інструкції річний план закупівель складається щодо закупівель, на які поширюється дія Закону або Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».
До річного плану включаються закупівлі, очікувана вартість яких, зокрема без урахування податку на додану вартість (далі — ПДВ) дорівнює або більше сум, що зазначені в частині першій статті 2 Закону; з урахуванням ПДВ не перевищує суми, що зазначена в частині першій статті 35 Закону, у разі планування процедури запиту цінових пропозицій.
Згідно з пунктом 1 Інструкції, у разі якщо очікувана вартість предмета закупівлі без урахування ПДВ є меншою сум, зазначених у частині першій статті 2 Закону, такий предмет закупівлі відображається в додатку до річного плану, що є його невід'ємною частиною, який складається за формою річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, та підписується уповноваженою особою замовника (головою комітету з конкурсних торгів або особою, яка виконує його обов'язки).
При цьому додаток до річного плану складається, у разі якщо комітетом з конкурсних торгів складено та затверджено річний план закупівель.
Таким чином, річний план складається комітетом з конкурсних торгів лише у випадку планування здійснити процедури закупівлі.
Разом з тим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими на його виконання, не передбачено складання та затвердження річного плану закупівель з нульовими показниками.
Ураховуючи викладене, і виходячи зі змісту абзацу десятого пункту 1 Інструкції у разі якщо очікувана вартість предмета закупівлі без урахування ПДВ є меншою сум, зазначених у частині першій статті 2 Закону, та замовником не затверджено річний план закупівель, складається реєстр таких закупівель у довільній формі за підписом уповноваженої особи замовника.

Коментар від редакції:

Отже, замовники, які протягом бюджетного року не планують здійснення процедур закупівель, не затверджують та не оприлюднюють річний план закупівель та додаток до річного плану закупівель, а лише складають реєстр таких закупівель у довільній формі за підписом Уповноваженої особи замовника.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО