Інтеграція ProZorro з ЄДР. Як це працює?

Ігор Данчук
2238
10 Липня 2017
Інтеграція ProZorro з ЄДР. Як це працює?
2238
10 Липня 2017

Як ми вже повідомляли в рубриці «Головні події» на стор. 6 цього випуску журналу, ДП «Прозорро» сповістило про підписання договору з ДП «Національні інформаційні системи», у результаті чого на етапі кваліфікації можна отримувати дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) про потенційного переможця.

Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» перевірила можливості нового функціоналу на прикладі майданчика SmartTender.biz, і ось що із цього вийшло.

Відразу зазначимо, що перевірка відбувалась без авторизованого входу на майданчик, у гостьовому режимі. Тому за нашим прикладом перевірити якість інтеграції ProZorroта ЄДР зможе кожен охочий.

Отже, ми зайшли на майданчик і виставили такі фільтри: «Відкриті торги», етап «Кваліфікація» (дивіться рисунок 1).

Рис. 1

Далі з наведеного майданчиком переліку закупівель вибираємо першу, заходимо на сторінку закупівлі й переходимо до результатів аукціону (дивіться рисунок 2).

Рис. 2

На рисунку 2 ми бачимо, що участь в аукціоні взяли два учасники. Пропозиція учасника, визначена електронною системою закупівель найбільш економічно вигідною за результатами аукціону, має статус «Оцінка».

Для того щоб переглянути інформацію про учасника з ЄДР, необхідно натиснути на значок у стовпчику «Документи», що дає змогу перейти до розділу документів учасника закупівлі. Унизу бачимо підрозділ «Досьє ЄДР» (дивіться рисунок 3).

Рис. 3

Після натискання на значок завантаження навпроти файлу «досьє.pdf» майданчик або дає можливість переглянути звіт в екранному режимі, або завантажує його на жорсткий диск. Як бачимо, звіт сформовано за результатами даних пошуку з ЄДР у тій формі та обсягу інформації, які наводило у своєму повідомленні ДП «Прозорро» (дивіться рисунок 4).

Рис. 4

Як це реалізовано в ProZorro.

Крім майданчиків, завантажити інформацію з ЄДР нам вдалося і на самому сайті ProZorro (prozorro.gov.ua). Усе робимо за тією ж процедурою: знаходимо закупівлю, яка має статус «Кваліфікація», і знаходимо розділ «Протокол розкриття», як це показано на рисунку 5.

Рис. 5

Обираємо учасника, який чекає на рішення замовника, і активуємо поле, яке ми позначили на рисунку 5. У результаті система підвантажує закладку, яка містить посилання на файл edr_identification.yaml (дивіться рисунок 6).

Рис. 6

Файл із цим розширенням можна відкрити за допомогою будь-якого текстового редактора: Word, Блокнот тощо. Завантаживши файл на жорсткий диск комп’ютера, ми відкрили його за допомогою текстового редактора Word.

Але вигляд, у якому інформація доступна для перегляду, на момент нашого дослідження подано у вигляді, важкому для читання.

Таким чином, можемо підсумувати, що інтеграція таки працює і що інформацію з ЄДР отримати можна як на окремих майданчиках, наприклад, на майданчику SmartTender.biz, так і в самій системі ProZorro. Принаймні ми змогли її отримати.

Ще раз поглянемо на рисунок 4. Серед доступної нам інформації:

  • відомості про повну та коротку назву особи;
  • її місцезнаходження;
  • ідентифікаційний код;
  • перелік засновників;
  • їх частки у статутному капіталі;
  • стан особи;
  • перелік видів діяльності.

Проте чи достатньо цього обсягу для замовника, аби прийняти виважене рішення щодо відсутності підстав для відхилення учасника через підстави, визначені в статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі»?

У завантажених нами звітах відсутня, наприклад, інформація про те, хто є керівником (директором) юридичної особи, а ця інформація потрібна для перевірки відсутності пов’язаних осіб, а також перевірки повноважень особи, яка буде підписувати договір про закупівлю. Переважно це керівник. Тому, переглянувши новий функціонал системи ProZorro, ми поки що не можемо порадити нашим читачам обмежуватись тільки цією новацією, а все ж радимо вживати заходів для отримання інформації в розгорнутішому вигляді.

У зв’язку із цим постає питання: а де ще замовник може отримати безкоштовний доступ до необхідної інформації?

Послуги з перевірки учасників, які надають самі майданчики (на прикладі SmartTender.biz)

Передусім ми радимо замовникам досліджувати додаткові послуги і можливості, які надають електронні майданчики. У конкурентній боротьбі за клієнтів вони пропонують дійсно цікаві й корисні послуги. А завдання для замовників — періодично знаходити час для вивчення функціоналу хоча б свого майданчика.

Своєю чергою на підтвердження наявності таких корисних можливостей ми розглянемо приклад того, як можна отримати достатньо розгорнуту інформацію про учасника при роботі на електронному майданчику SmartTender.biz.

Працюючи на цьому майданчику, замовник, для перевірки учасника на етапі «Кваліфікація», повинен зайти на сторінку відповідної процедури та активувати посилання, як це показано на рисунку 7.

Рис. 7

У результаті ми отримаємо достатньо розгорнуту інформацію, яка показана на рисунку 8, що є результатом вдалої співпраці SmartTender.biz та пошукової бізнес-системи YouControl.

Із цього звіту замовник отримує дані про уповноважену особу учасника, дані про його відокремлені підрозділи, дані про реєстрацію в органах Державної фіскальної служби України та статистики, а також інформацію про оформлені ліцензії, дані платника податку (ІПН, наявність у базі платників ПДВ, єдиного податку, наявність податкового боргу), судову практику, пов’язану з особою учасника.

А це значно перевищує за своєю інформативністю звіт, з яким ми ознайомились вище.

Рис. 8

Таким чином, можемо підсумувати, що наразі в електронній системі закупівель є можливості для перевірки інформації про учасника, який проходить кваліфікацію(і перелік розширюється), але вибір завжди залишається за замовником. Зі свого боку, ми оперативно інформуватимемо наших читачів про появу в системі ProZorro нових корисних сервісів.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО