Як за 2 дні отримати довідку МВС про відсутність судимості для тендерів

Анастасія Гордійчук
1922
12 Червня 2019
Як за 2 дні отримати довідку МВС про відсутність судимості для тендерів
1922
12 Червня 2019

Довідка про відсутність судимості є одним із документів, які найчастіше видає Міністерство внутрішніх справ України. Щороку до сервісних центрів МВС по цей документ звертаються понад 800 тис. українців, чверть із яких — переможці торгів у системі ProZorro. Вчасне отримання цього документа може бути вирішальним для підтвердження перемоги в тендері. Тому офіційний майданчик SmartTender створив для цього власний сервіс.

Навіщо довідка про несудимість

Документ від правоохоронних органів замовляють, готуючись до подорожей за кордон: деякі країни світу вимагають підтвердження відсутності непогашених судимостей під час оформлення візи. Надання цієї довідки є обов’язковим і при оформленні ліцензії на володіння зброєю. Наявність документа про несудимість важлива для працевлаштування до правоохоронних органів або для призначення на відповідальні посади як у державних, так і в приватних організаціях. Такі структури ретельно перевіряють біографію, зокрема й відносини із законом.

Проте найчастіше довідку використовують у публічних закупівлях для підтвердження відсутності підстав для скасування результатів тендеру. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» переможець торгів має протягом п’яти днів надати замовникові повний пакет документів, що свідчать про його надійність і доброчесність. Лише в цьому випадкові закупівля взагалі відбувається.

Процедура отримання довідки

Ще кілька років тому отримання довідки від МВС, як і більшості інших документів від офіційних інстанцій, потребувало значних витрат часу. Потрібно було пройти декілька черг, до того ж — лише у прийомний час.

Ситуація почала змінюватися на краще з поступовим запровадженням в Україні систем електронного документообігу та електронних цифрових підписів (зараз — кваліфікованих електронних підписів). У довідок МВС про відсутність судимості, які наразі видають офіційні сервісні центри, є дві основні форми:

 1. Коротка. Цей варіант документа містить у собі лише підтвердження чи спростування інформації щодо відсутності у фізичної особи судимостей.
 2. Повна. Містить деталізацію щодо результатів перевірки: наявність фактів притягнення до відповідальності, а також обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством.

Міністерство внутрішніх справ України успішно використовує сервіс онлайн-замовлення довідок, у тому числі — про відсутність судимості. Отже, за новими правилами громадяни можуть одразу скачати довідку в електронній формі або зі значно меншими витратами часу й сил забрати її в сервісному центрі МВС після попереднього замовлення. Послуга є безкоштовною, проте чекати на отримання документа доведеться близько двох тижнів, а можливо — і до 30 календарних днів.

Термінове отримання довідки в особистому кабінеті

Перемога в тендері ProZorro — це завжди радість та ейфорія, але з моменту публікації наміру замовника укласти угоду відповідно до ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» постачальник має лише п’ять днів, аби підтвердити відсутність підстав до скасування результатів торгів. Виходячи з практики винесення рішень Антимонопольним комітетом України, можна дійти висновку, що Закон має на увазі саме календарні дні — включно зі святами й вихідними.

У разі затримки переможець аукціону одразу ж втратить можливість укласти угоду, як це сталося з львівським «Електротрансом». Неподання довідки про несудимість змусило столичну владу змінити вибір на користь дорожчої пропозиції від польського виробника трамваїв. Крім того, деякі замовники вказують, що дата видавання довідки не може передувати даті оголошення замовником наміру про укладення договору. І таких прикладів у системі ProZorro можна знайти безліч. Отже, учасникові публічних торгів варто зібрати всі документи задовго до перемоги в тендері або в разі особливих вимог замовника шукати інші варіанти замовлення довідок. Як діяти, якщо документа немає, а відлік часу вже розпочався? Пропонуємо скористатися сервісом термінового виготовлення довідки про несудимість від МВС в особистому кабінеті майданчика SmartTender.biz. Вартість послуги становить 360 грн, а замовлення можна зробити лише за три кліки. Довідку надають як в електронному, так і в паперовому вигляді, а строк виготовлення — два робочих дні. Ми постійно розробляємо нові інструменти для перемоги наших учасників і пропонуємо активно користуватися ними. 

Порядок дій для отримання довідки

 • Обрати ЕЦП.
 • Заповнити форму й погодитися з умовами оплати.
 • Натиснути кнопку «Надіслати запит».
 • Перевірити призначення ключа. Якщо є ознака для шифрування, то натиснути кнопку зашифрувати, якщо немає — потрібно обрати ключ для шифрування. Шифрувати можна будь-яким ключем будь-якого користувача. Головним є те, щоб користувач потім міг розшифрувати довідку.
 • Після цього запит надсилають до МВС і з’являється посилання на список заявок.
 • Остання подана заявка у списку буде першою. Якщо обрано одразу електронну і паперову, то буде дві довідки.
 • Чекаємо, поки довідка буде готова. Коли паперова набуває статусу «Готова», тоді користувач може поїхати і забрати її в місці, вказаному при поданні. Електронна довідка набуває статусу «Очікує завантаження користувачем». Це означає, що вже є відповідь від МВС, але її зашифровано. Користувачеві потрібно розшифрувати й отримати свою довідку та ЕЦП на неї, натиснувши кнопку «Завантажити довідку».
 • Ключ має бути тим самим, яким користувач шифрував запит, інакше розшифрування не відбудеться.
 • Після розшифрування з’являться файли (документ та ЕЦП на нього), а також зміниться статус довідки.
Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО