Договір суборенди як альтернатива договору оренди в складі тендерної пропозиції

Тетяна Колісник
384
2 Вересня 2019
Договір суборенди як альтернатива договору оренди в складі тендерної пропозиції
384
2 Вересня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! Чи можна прийняти пропозицію учасника, якщо на підтвердження матеріально-технічної бази учасник замість договору оренди техніки надав договір суборенди?»

Відповідь експерта

  — Добрий день! Відповідно до положень частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно в користування за плату на певний строк.

Статтею 774 Цивільного кодексу України передбачено такий вид найму — піднайм. Частиною 1 статті 774 Цивільного кодексу України визначено, що передання наймачем речі в користування іншій особі (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до частини 2 вказаної статті строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму. Згідно з вимогами частини 3 статті 774 Цивільного кодексу України, до договору піднайму застосовують положення про договір найму.

Зважаючи на викладене, надання учасником договору суборенди замість договору оренди не є підставою для відхилення тендерної пропозиції такого учасника.

Далі — рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель з даного питання № 700-р/пк-пз від 22.01.2019, № 6013 -р/пк-пз від 15.05.2019.

Приклад 1

Рішення Колегії АМКУ700-р/пк-пз від 22.01.2019
Номер оголошення: UA-2018-11-29-001716-b

Предмет оскарження: тендерна документація замовника передбачала...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель