Декілька тендерних пропозицій від одного учасника: заборонено чи дозволено?

Тетяна Мішта
433
4 Листопада 2019
Декілька тендерних пропозицій від одного учасника: заборонено чи дозволено?
433
4 Листопада 2019

Замовник в рамках одного тендеру отримує від одного учасника більше однієї пропозиції. Як таке можливо? Чи має учасник право подати більше однієї пропозиції та якими мають бути дії замовника в такій ситуації? Наведемо приклади та детально розповімо про це в даній статті.

Доволі часто замовники зіштовхуються з проблемою подання для участі в закупівлі декількох тендерних пропозицій від одного учасника. У результаті цього на ProZorro в реєстрі тендерних пропозицій такий учасник відображається два і більше рази, а самому замовникові за результатами аукціону на розгляд приходить той самий учасник декілька разів поспіль (рис. 1).  

Ще одна розповсюджена проблема — отримання від учасника декількох варіантів предмета закупівлі на вибір у складі однієї тендерної пропозиції. Припустімо, що замовник оголосив відкриті торги на закупівлю принтера Canon. На вимогу частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) специфікація замовника містить обґрунтування та вираз «або еквівалент». Учасник у складі своєї тендерної пропозиції подає замовникові декілька принтерів, серед яких і принтер Canon.

Як у першому, так і в другому випадкові такими діями учасник порушує вимогу частини 1 статті 25 Закону, де зазначено, що кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію [у тому числі до визначеної в тендерній документації частини...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель