Чи можна замовникам спілкуватися з ринком (потенційними учасниками процедур закупівель і потенційними контрагентами) та на якому етапі?

Тетяна Мішта
519
16 Липня 2019
Чи можна замовникам спілкуватися з ринком (потенційними учасниками процедур закупівель і потенційними контрагентами) та на якому етапі?
519
16 Липня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! Чи можна замовникам спілкуватися з ринком (потенційними учасниками процедур закупівель і потенційними контрагентами) та на якому етапі? Що дозволяє, а що забороняє Закон України “Про публічні закупівлі”? Ці питання дуже актуальні для замовників і не меншою мірою актуальні для учасників торгів, а ще оповиті міфами. Адже дивує, що в ProZorro у відкритому доступі є контакти замовника. Окрім цього, у тендерній документації замовники вказують мінімум одну контакту особу, а подекуди й три-чотири. Коли ж телефонуєш такому замовникові, то він відмовляється спілкуватися взагалі і просить усі питання, зауваження тощо писати йому через ProZorro. Одразу виникає питання: яка логіка вказувати контактних осіб для спілкування, що відмовляються потім спілкуватися? Як відомо, замовники бояться спілкуватися з ринком до процедури. Якщо вони цього не робитимуть, як тоді зрозуміють, що і за яку ціну готовий запропонувати ринок? Тож питання спілкування між замовниками та учасниками не лише в системі ProZorro, а й поза нею є питанням підвищеної актуальності. Просимо надати вичерпну відповідь».

Відповідь експерта

Добрий день! Звичайно, спілкуватись можна й потрібно. Але для того, щоб зрозуміти, як вибудовувався процес обміну інформацією між замовниками і потенційними учасниками, слід ретроспективно поглянути за закупівельне законодавство.

Перший Закон, що регулював процес проведення тендерів, був прийнятий...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель