Чи може директор бути головою тендерного комітету або уповноваженою особою?

Тетяна Мішта
1740
21 Червня 2019
Чи може директор бути головою тендерного комітету або уповноваженою особою?
1740
21 Червня 2019

«Доброго дня! Є наступне питання. Чи може директор бути головою тендерного комітету або уповноваженою особою? Дякую.»

Добрий день! Директор звичайно може бути головою тендерного комітету  або виступати уповноваженою особою замовника.

Основу діяльності тендерного комітету складає процес прийняття рішень від імені організації-замовника з приводу проведення тих чи інших закупівельних процедур.

Тому, якщо керівник організації (підприємства, установи, закладу) є головуючим у тендерному комітеті, – це значно спрощує роботу комітету.

Річ у тім, що керівник є відповідальною особою за організацію всієї діяльності і розуміється на всіх аспектах потреб установи і фінансових ресурсах, які вона має, і внутрішніх процесах роботи установи, і часових обмеженнях тощо.

Отже, визначення керівника (або  заступника) головою ТК має для діяльності такого комітету низку суттєвих переваг. Серед них однозначно слід виділити швидкість прийняття управлінських рішень, прямий контроль за процесом закупівель, його законністю і ефективністю, що може позитивно впливати на забезпечення потреб установи в плані якості та дотримання необхідних термінів.

Крім того, керівник організації має широку картинку не лише щодо проведення процедур, а і щодо виконання договору та постачання закупленого товару в контексті функцій, які забезпечує для держави або громади така організація. 

Тож, якщо в процесах, що відбуваються після укладення договору, виникають складнощі, такий керівник в змозі нівелювати на майбутнє ризики співпраці...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель