Чи може депутат сільської ради входити до складу комітету з конкурсних торів відповідної сільської ради?

Редакція
1486
10 Липня 2015
Чи може депутат сільської ради входити до складу комітету з конкурсних торів відповідної сільської ради?
1486
10 Липня 2015

Нерідко до редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» звертаються читачі з таким запитанням: хто з працівників замовника не може входити до складу комітету з конкурсних торгів?

Докладно це питання було розглянуто в статті на сторінках 20–23 журналу № 4 (43) за квітень 2015 року. А з роз’ясненням Державної інспекції України з питань праці щодо категорії «посадова особа», яке також є доповненням та підтвердженням думки автора вказаної вище статті, ви можете ознайомитися в журналі № 5 (44) за травень 2015 року на сторінці 24.

Читачі також часто запитують про те, чи може депутат сільської ради входити до складу комітету з конкурсних торгів відповідної сільської ради.

Тож саме з таким конкретним запитанням ми й звернулися до Мінекономрозвитку. Вичерпну відповідь Уповноваженого органу у сфері державних закупівель читайте далі.

Витяг з роз’яснення Мінекономрозвитку № 3302-05/11342-07 від 07.04.2015
Відповідно до пункту 12 частини першої статті 1 Закону комітет з конкурсних торгів — службові (посадові) особи замовника (генерального замовника), призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно з цим Законом.
Згідно з частиною другою статті 11 Закону склад комітету з конкурсних торгів та положення про комітет з конкурсних торгів затверджуються рішенням замовника (генерального замовника). До складу комітету з конкурсних торгів не можуть входити посадові особи та представники учасників, члени їх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.
До складу комітету з конкурсних торгів входить не менше п'яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб, у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п'ять осіб, до складу комітету з конкурсних торгів мають входити всі службові (посадові) особи замовника.
Таким чином, до складу комітету з конкурсних торгів можуть входити депутати сільської ради за умови їх перебування у штатній чисельності працівників замовника.

Коментар від редакції:

Отже, якщо особа є посадовою особою замовника, у розумінні трудового законодавства, то факт, що така особа є депутатом сільської ради, не може слугувати підставою для звільнення такої особи від обов’язків участі в складі комітету з конкурсних торгів замовника.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)