Очистити

Новини за березень 2018

Вікторія Ревтюх
21
1 Березня 2018
21
1 Березня 2018

Інформаційна взаємодія між Державним реєстром лікарських засобів та ProZorrо відтепер є офіційною

На виконання спільного наказу Мінекономрозвитку та Міністерства охорони здоров'я України від 26.01.2018 № 116/31568 з 13 лютого офіційно запрацювала передача відомостей з Державного реєстру в електронну систему закупівель ProZorrо.

Технічну підтримку передавання відомостей забезпечують ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» та ДП «ПРОЗОРРО».

Нижче читачі можуть ознайомитися з текстом наказу.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИМІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ

05.01.2018 м. Київ № 6/19

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 січня 2018 р. за № 116/31568

Про інформаційну взаємодію між Державним реєстром лікарських засобів України та електронною системою закупівель

НАКАЗУЄМО:

 1. Забезпечити інформаційну взаємодію між Державним реєстром лікарських засобів України (далі — Державний реєстр) та електронною системою закупівель шляхом передавання відомостей щодо лікарських засобів (далі — відомості) з Державного реєстру до електронної системи закупівель.
 2. Установити, що:
  1) технічна підтримка передавання відомостей забезпечується державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» (далі — ДЕЦ) та державним підприємством «ПРОЗОРРО» (далі — ДП «ПРОЗОРРО»);
  2) передавання відомостей з Державного реєстру до електронної системи закупівель здійснюється автоматично в електронній формі інформаційно-телекомунікаційними засобами та є безкоштовним; 3) процедура автоматизованої інформаційної взаємодії визначається технічною документацією, що затверджується ДЕЦ та ДП «ПРОЗОРРО»;
  4) ДЕЦ та ДП «ПРОЗОРРО» забезпечують своєчасні передавання та приймання відомостей;
  5) відомості повинні містити актуальну інформацію про лікарські засоби;
  6) з Державного реєстру до електронної системи закупівель передаються відомості про торгову назву лікарського засобу, міжнародну непатентовану назву, АТС (АТХ) код, лікарську форму, дозування, відмітку про включення лікарського засобу до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (зі змінами), номер реєстраційного посвідчення, термін дії реєстраційного посвідчення, відмітку про дострокове припинення дії реєстраційного посвідчення та дату настання дострокового припинення, а також інформація про заявника та виробників лікарського засобу;
  7) у разі виникнення обставин, які унеможливлюють виконання цього наказу, ДЕЦ та ДП «ПРОЗОРРО» зобов'язані невідкладно поінформувати про це один одного, але не пізніше ніж через два робочих дні з дня виникнення цих обставин.
 3. Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
 4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Нефьодова М. Є. та заступника Міністра охорони здоров'я України Ілика Р. Р.

Коментар спеціалістів майданчика Smarttender.biz

На майданчикові Smarttender.biz реалізовано функціонал згідно з наказом. Щоб у замовника з’явилася можливість обрати назву препарату з класифікатора міжнародних непатентованих назв, потрібно в класифікації CPV прописати код «Фармацевтична продукція 33600000-6». Система автоматично обере відповідний класифікатор у полі «Дод. класифікація» (рисунок 1).

Рис.1

Далі у відповідному полі потрібно прописати відповідний код. Або через лупу перейти до повного класифікатора та обрати відповідну назву препарату (рисунок 2).

Рис.2

Коментар редакції

Впровадження взаємодії між Державним реєстром лікарських засобів України та електронною системою закупівель наразі збільшило навантаження на замовника в частині подання інформації. До впровадження замовникові відповідно до порядку визначення предмета закупівлі під час здійснення закупівлі лікарських засобів необхідно було визначати предмет закупівлі за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі — МНН).

Якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, то замовник у дужках зазначає МНН кожного лікарського засобу. Наразі відповідно до реалізації даного наказу замовникові ще додатково необхідно прописати відповідний код. Або через лупу перейти до повного класифікатора та обрати відповідну назву препарату (рисунок 2).

Детальнішу інформацію щодо Національного переліку основних лікарських засобів та взаємодію між Державним реєстром лікарських засобів України та електронною системою закупівель читайте в наступних номерах журналу «Радник в сфері державних закупівель». 

Мінрегіон встановив рівень кошторисної зарплати в будівництві на 2018 рік

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України визначило орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати у 2018 році на рівні 5 500–7 800 гривень. Його використовують при визначенні вартості об’єктів будівництва, що фінансують із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, а також кредитів під державні гарантії.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. «Орієнтовний розмір кошторисної зарплати на 2018 рік при визначенні вартості будівництва із залученням державних коштів складає 5 500–7 800 грн, про що надіслано відповідні листи регіонам та розміщено інформацію на сайті міністерства», — сказав він.

У розрахунку було враховано дані підрядників щодо надбавок і доплат, розмір прожиткового мінімуму у 2018 році та відповідні пропозиції обласних державних адміністрацій.

Заступник міністра також додав, що зараз є пропозиція в рамках децентралізації відійти від практики централізованого розрахування фіксованої кошторисної заробітної плати. Наразі Мінрегіон планує внести зміни до Порядку визначення кошторисної заробітної плати при обчисленні вартості будівництва та інших нормативних документів з ціноутворення в будівництві в частині спрощення процедури складання інвесторської кошторисної документації для покращення інвестиційного клімату та дерегуляції будівельної галузі.

Розмір кошторисної зарплати в будівництві замовники (інвестори) враховують при визначенні вартості будівництва на стадії розроблення проектної документації. Для кожного конкретного об’єкта замовники будівництва приймають рішення щодо рівня кошторисної заробітної плати у складі вартості будівництва, виходячи з його виду та особливостей здійснення будівельних робіт на об’єкті. Визначена вартість будівельних робіт стосується нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення.

Нагадаємо, що 2017 року орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати в будівництві складав від 3 590 до 5 500 гривень, що відповідало середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах.

За матеріалами прес-служби Мінрегіонбуду

ProZorro повністю мігрувало в Україну

1 березня о 00.10 завершився останній етап переїзду ProZorro в Україну. Всі матеріали, дані та компоненти системи повінстю перемістились в український дата-центр.

Нагадуємо, що 3 лютого відбувся переїзд модуля document service, 20 лютого переміщення модуля API та 24 лютого міграція модуля аукціонів з хостингу Amazon в Україну. 1 березня до України переїхали внутрішні сервісні компоненти.

Зазвичай міграція відбувається у зворотному напрямку, але Закон України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» зобов’язує ProZorro розміщувати дані в дата-центрі на території України.

Спеціально для української системи електронних публічних закупівель була розроблена технологія, яка дозволить зберігати дані в Україні. Такий переїзд є унікальним для країни з використанням передових IT-досягнень.

За матеріалами прес-служби ДП «ПРОЗОРРО»

Третій пішов: відключення авторизованого електронного майданчика від електронної системи закупівель

Мінекономрозвитку України видало наказ від 06.02.2018 № 138 «Про відключення авторизованого електронного майданчика від електронної системи закупівель». Так, відповідно до пункту 28 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166, та рішення комісії із забезпечення здійснення авторизації електронних майданчиків, підготовки рішень щодо їх підключення/відключення до/від електронної системи закупівель, усунення технічних збоїв в електронній системі закупівель прийнято рішення про відключення електронного майданчика Best Bid оператора ТОВ «БЕСТ БІД» від електронної системи закупівель.

Нагадуємо, що раніше, згідно з наказами МЕРТУ від 28.08.2017 № 1265 та від 08.09.2017 № 1308, було прийнято рішення про відключення електронних майданчиків «Електронна Платформа України» та UBiz від електронної системи закупівель.

Також звертаємо увагу, що рубрика на сайті ProZorro під назвою «Інформація щодо технічних порушень в роботі майданчиків» наразі налічує шість офіційно зафіксованих інцидентів порушень у роботі майданчиків.

Ознайомитися детально з вищевикладеною інформацією можливо за посиланням  

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

№ 3 (78) за березень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в березні 2018 року

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель