Чи з’явилися після 20 січня 2017 року нові відкриті єдині державні реєстри?

Крістіна Бєлякова
1351
9 Лютого 2017
Чи з’явилися після 20 січня 2017 року нові відкриті єдині державні реєстри?
1351
9 Лютого 2017

Згідно з частиною 3 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), Уповноважений орган щороку до 20 січня та додатково в разі потреби оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу.

Проте звертаємо увагу, що в листі № 3302-06/1654-06 від 19.01.2017, з яким ви можете ознайомитися нижче, Уповноважений орган не оприлюднив оновлену інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, а зазначив, що, оскільки положеннями статті 17 Закону на Уповноважений орган покладено обов’язок поінформувати замовників шляхом оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу про перелік наявних відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернулося до Міністерства юстиції України, Національної поліції України і Державної фіскальної служби України із запитами щодо надання оновленої (за наявності) інформації щодо функціонування таких реєстрів, які можуть містити інформацію, указану в частинах першій та другій статті 17 Закону.

У зв’язку із цим у разі отримання оновленої інформації щодо змін у переліку наявних відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, Уповноважений орган повідомить таку інформацію додатково.

Отже, наразі є тільки один лист Мінекономрозвитку України від 15.01.2016 № 3302-06/906-06 «Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним», що містить інформацію про функціонування відповідних реєстрів та електронних сервісів. Детальніше з даним листом ви можете ознайомитися в журналі № 2 (53) за лютий 2016 року на стор. 8–10. Детальнішу інформацію про формування вимог за статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» ви знайдете у випуску журналу № 5 (56) за травень 2016 року на стор. 36–39.

Інтернет-адреси наявних відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, про які Уповноважений орган зазначив у листі Мінекономрозвитку України від 15.01.2016 № 3302-06/906-06, подано нижче.

ВІДКРИТІ ЄДИНІ ДЕРЖАВНІ РЕЄСТРИ

  1. http://corrupt.informjust.ua/ — Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
  2. https://kap.minjust.gov.ua/login/index/ — Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
  3. https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch/ — Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
    Звертаємо увагу! На головній сторінці веб-порталу Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/ розміщено електронний податковий сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна безоплатно перевірити статус перебування окремого платника податків на обліку в органах Державної фіскальної служби та фактичний стан розрахунків такого платника податків з бюджетом. При цьому на сьогодні зазначений податковий сервіс є просто відкритими даними, а не є відкритим єдиним державним реєстром, у якому б розміщувалися всі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, які контролюють органи Державної фіскальної служби, оскільки вказані довідки видають платникам податків безпосередньо. Тому радимо не відносити такий сервіс до відкритого єдиного державного реєстру, передбаченого частиною 3 статті 17 Закону, і на підтвердження відсутності або наявності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) від переможця вимагати подання сканованої кольорової копії з оригіналу довідки про відсутність заборгованості, виданої органами Державної фіскальної служби, або інформацію про наявність заборгованості.

Нижче пропонуємо читачам ознайомитися з повним текстом листа МЕРТУ щодо порушеного питання.


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
(Мінекономрозвитку України)
вих. № 3302-06/1654-06 від 19.01.2017

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, підприємства та інші суб’єкти сфери публічних закупівель

Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України як Уповноважений орган, який відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) щороку до 20 січня та додатково в разі потреби оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомляє.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади установлені Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон). Цей Закон набрав чинності 19.02.2016 року та введений у дію: з 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, з 1 серпня 2016 року — для всіх замовників.
Водночас, оскільки Законом України «Про здійснення державних закупівель», який втратив чинність з 1 серпня 2016 року, було передбачено, що Уповноважений орган щорічно до 20 січня оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, Мінекономрозвитку України розмістило лист інформативного характеру від 15.01.2016 № 3302-06/906-06 «Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним», що містить інформацію щодо функціонування відповідних реєстрів та електронних сервісів. Указаний лист розміщений на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за адресою: www.me.gov.ua у рубриці «Публічні закупівлі».
Разом з цим, згідно з частиною першою та другою статті 17 чинного Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або може прийняти рішення про відмову учаснику та відхилити тендерну пропозицію у випадках, визначених у цій статті Закону.
Частиною третьою статті 17 Закону визначено, що замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. При цьому замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Ураховуючи викладене, оскільки положеннями статті 17 Закону на Уповноважений орган покладено обов’язок поінформувати шляхом оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу про перелік наявних відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, Міністерство звернулося до Міністерства юстиції України, Національної поліції України і Державної фіскальної служби України із запитами щодо надання оновленої (за наявності) інформації щодо функціонування таких реєстрів, які можуть містити інформацію, указану у частинах першій та другій статті 17 Закону.
У зв’язку з цим, у разі отримання оновленої інформації щодо змін у переліку наявних відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, Уповноважений орган повідомить додатково.
Директор департаменту
регулювання державних закупівель
Мінекономрозвитку України                               Олександр Стародубцев

Пропонуємо вам і надалі слідкувати за останніми новинами у сфері публічних закупівель за допомогою журналу «Радник в сфері державних закупівель». Як тільки з’явиться нова інформація про відкриті єдині державні реєстри, ми вас обов’язково про це попередимо на сторінках журналу та на інших офіційних джерелах нашої редакції:

  • https://radnuk.com.ua/ — офіційний сайт редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель»;
  • https://www.facebook.com/radnukdz — офіційна сторінка редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» у facebook;
  • https://vk.com/radnukdz — офіційна сторінка редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» вКонтакті; 
  • https://twitter.com/radnukdz — офіційна сторінка редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» у twitter.
Журнали за 2017 рік

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в 2017 році

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО