Зведений перелік природних монополій – 2024: де знайти, строки оприлюднення

Ганна Довгая
2183
23 Січня 2024
Зведений перелік природних монополій – 2024: де знайти, строки оприлюднення
2183
23 Січня 2024

Зведений перелік природних монополій оприлюднюється на офіційному сайті Антимонопольного комітету України на підставі частини 2 статті 5, статті 13 Закону України «Про природні монополії».

Відповідно до пункту 4 Порядку складання та ведення Зведеного переліку суб’єктів природних монополій, затвердженого розпорядженням Комітету від 28.11.2012 № 874-р (зареєстроване в Міністерстві юстиції України 19.12.2012 за № 2119/22431), внесення суб’єктів природних монополій до Зведеного переліку здійснюється Комітетом на підставі реєстрів, отриманих від Міністерства інфраструктури України; Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

19.01.2024 зведений перелік природних монополій оприлюднено за грудень-2023. Зведений перелік природних монополій можна знайти на офіційному сайті АМКУ — Напрями — Конкуренція — Зведений перелік природних монополій:

Зведений перелік суб’єктів природних монополій розміщується щомісяця до 20 числа на офіційному вебсайті Антимонопольного комітету України. До речі, НКРЕКП веде хоч не зведений реєстр, утім:

Зведений перелік природних монополій та публічні закупівлі

Підпунктом 5 пункту 13 Особливостей, зокрема, передбачено, що уповноважена особа під час здійснення понадпорогових закупівель (від 100 тис. грн) може укласти прямий договір у разі відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена.

Під час використання вищезазначеного пункту УО приймає рішення, тому вам може знадобитись приклад Протоколу щодо закупівлі за виключенням за пп. 5 п. 13 Особливостей: відсутність конкуренції з технічних причин. При цьому зведений перелік природних монополій уповноважена особа може використати як обґрунтування застосування пункту 13 Особливостей.

Якщо вартість до 100 тис. грн, то замовник може здійснити пряму закупівлю у монополіста з огляду на пункт 11 Особливостей.

У такому разі замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель (див. лайфхаки дотримання принципів), визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює, відповідно до пункту 38 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження в річному плані закупівель, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника (протокол про затвердження РП (змін до РП) щодо звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану