До якого річного плану включати закупівлі, що здійснені наприкінці року для потреб наступного, — поточного року чи наступного? Як оприлюднити річний план на майданчику? Покажемо далі.
Якщо в замовника виникла потреба закуповувати товари, роботи чи послуги на 2024 рік, необхідно затвердити річний план на 2024 рік, навіть якщо таку закупівлю уповноважена особа проводить умовно в грудні 2023 року.
Річний план закупівель, відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі», уповноважена особа затверджує власним рішенням і оформлює це рішення протоколом.
Наступний крок — публікація річного плану в системі протягом 5 робочих днів з дня затвердження. Якщо уповноважена особа затвердила річний план, до прикладу, 08.12.2023 (дата протоколу, відповідно, 08.12.2023), то останній день публікації плану 15.12.2023.
Читайте також «Чи можна в грудні 2023 року оголошувати відкриті торги на потребу 2024 року».
Як оприлюднити річний план на майданчику Закупівлі.Про
Перейдімо до публікації плану в системі. Замовнику варто буде звернути увагу на поле «Річний план закупівлі на» і прописати 2024 рік (за замовчуванням в системі вказано 2023).
Якщо замовник розпочинатиме закупівлю для потреб наступного року у грудні, то в системі необхідно вказати «Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі» грудень 2023 року.
Решта полів заповнюється як і зазвичай. План необхідно зберегти та підписати кваліфікованим електронним підписом. А далі, відповідно до річного плану, провести закупівлю на очікувану вартість.
Якщо в кінці року замовнику необхідно провести закупівлі для потреб 2023 року (наприклад, на зекономлені, вивільнені чи додатково виділені кошти тощо), відповідно, всі поставки товару, виконання робіт чи надання послуг будуть у 2023 році й оплата закупівель передбачена бюджетом 2023 року, то й річний план замовника (або зміни до нього) також буде 2023 року.
Якщо закупівля передбачена на 2023-2024 роки (наприклад, виконання робіт), відповідно, роботи будуть проводитися та фінансуватися й у 2023, і у 2024 році, то річний план буде на 2023 рік, а от в проєкті договору про закупівлю необхідно буде розписати умови фінансування на два роки (див. «Довгострокові зобов’язання в закупівлях: інфографіка»).
Наостанок бажаємо успіхів у здійсненні публічних закупівель та залишимо в цій статті добірку прикладів рішень уповноваженої особи щодо затвердження річного плану.