Замовник припустився помилки, як діяти?

Редакція
2060
24 Серпня 2022
Замовник припустився помилки, як діяти?
2060
24 Серпня 2022

Питання передплатника порталу

  • При оголошенні спрощеної закупівлі за  Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) було вказано строк поставки товарів до 20.12.2022 (в електронному оголошенні), у проєкті договору та всіх вимогах — протягом 5 робочих днів з дати подання заявки замовником. Строк договору до 31.12.2022. Як можна виправити помилку?

Відповідь редакції

  • Вітаю! Пропонуємо такий алгоритм у разі виявлення помилки.

Крок 1: передбачаємо в положенні про уповноважену особу можливість прийняти рішення з оформленням відповідного протоколу щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок.

Крок 2: якщо замовник працює з Казначейством, то попередньо механізм виправлення таких технічних (механічних, формальних) помилок рекомендую погодити з Казначейством. Радимо також ознайомитися з листом від 11.12.2019 № 24-10-08/21940 Державної казначейської служби України.

Крок 3: складаємо протокол уповноваженої особи щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок. З прикладами таких протоколів ознайомтесь на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Зразки документів» — «Зразки документів замовникам».

Крок 4: за можливості розміщуємо цей протокол про допущені помилки на вебпорталі Уповноваженого органу. Якщо в замовника відсутня технічна можливість розміщення такого протоколу, то рекомендуємо його обов’язково скласти та зберегти в паперовому вигляді.

Помилкове зазначення в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі строку можна визначити в протоколі, приміром, так:

«Через те, що під час внесення інформації в оголошення уповноважена особа припустилася технічної (механічної) помилки. Замість строку поставки „до 20.12.2022 року“ правильним строком поставки треба вважати „протягом 5 робочих днів з дати подання заявки“».

Користуйтеся вже розробленим та доступним для завантаження протокольним рішенням уповноваженої особи щодо допущення технічних (механічних, формальних) помилок.

Детальніше — у статті «Помилки замовників та можливі варіанти їх виправлення».

Нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA у розділі  «Експерти відповідають» провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA в розділі  «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО