Закупівлі медичного обладнання в умовах воєнного стану

Редакція
2227
21 Квітня 2022
Закупівлі медичного обладнання в умовах воєнного стану
2227
21 Квітня 2022

Питання передплатника порталу:

  • Лікувальним закладом двічі було відмінено процедуру відкритих торгів за Законом України «Про публічні закупівлі» на закупівлю медичного обладнання для оцифрування рентген-знімків через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій. Підкажіть, будь ласка, як можна зараз провести закупівлі?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

Для того щоб правомірно укласти договір в умовах воєнного стану, відповідний предмет закупівлі потрібно включити в перелік та обсяги закупівель товарів, робіт чи послуг. Якщо у вас такого переліку ще немає, його слід сформувати та затвердити наказом керівника підприємства / організації / установи. Приклад — за посиланням.

Якщо у вас є перелік, але виникла додаткова потреба в умовах воєнного часу, рекомендуємо внести зміни до наявного наказу. Користуйтесь прикладом наказу про внесення змін до переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг.

Якщо потенційного постачальника знайти в територіальній близькості до замовника важко, уповноважена / відповідальна особа може використати можливості:

  • онлайн-ресурсу BI Prozorro;
  • нової платформи Prozorro+, у разі наявності такого предмета на платформі.

Уповноваженій / відповідальній особі слід пам’ятати про принципи здійснення закупівель, які закріплені в статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Коли контрагента знайдено, сторони погоджують усі умови такого договору. Звертаємо увагу: рекомендуємо, щоб строк виконання зобов’язань по наявній потребі відповідав строку дії воєнного стану в Україні, а також передбачати можливість їх продовження у разі продовження строку воєнного стану.

У договорі рекомендуємо зафіксувати, зокрема, такі положення щодо:

  • одностороннього розірвання договору (зокрема, у зв’язку зі скасуванням воєнного стану); пролонгації на період воєнного стану;
  • форс-мажорних обставин.

Зверніть увагу: положення частини 5 статті 41 Закону не розповсюджується на договори, укладені за Постановою № 169, тому сторонам важливо до моменту підписання договору узгодити, яким чином у разі потреби будуть вноситися такі зміни. Також рекомендуємо не зловживати умовами щодо встановлення штрафних санкцій, приміром за невчасно поставлений товар, враховуючи воєнний стан.

Звітувати за договором, укладеним відповідно до Постанови № 169, потрібно не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Щодо неможливості оприлюднення звіту за договором раніше ніж до завершення воєнного стану в Постанові № 169 не йдеться, тому, в принципі, замовники можуть звітувати відразу після укладання такого договору. Водночас, зважаючи, що оприлюднена інформація буде у відкритому доступі та ворог може використати її у своїх цілях, радимо замовникам дочекатися завершення / припинення воєнного стану і лише тоді звітувати. Зверніть увагу, що замовник оприлюднює у визначений строк не тільки звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, але й сам договір з усіма додатками до нього.

Як провести закупівлю під час воєнного стану з очікуваною вартістю до 50 тис. грн та понад 50 тис. грн,  читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО