Закон України «Про адміністративну процедуру»: п’ять нових інструментів для взаємодії з ДАСУ

Анастасія Матвійчук
663
1 Травня 2024
Закон України «Про адміністративну процедуру»: п’ять нових інструментів для взаємодії з ДАСУ
663
1 Травня 2024

У цій статті ми розповімо про нові інструменти взаємодії з адміністративними органами, у тому числі з Держаудитслужбою, на які ми всі давно чекали і які стануть у пригоді як замовникам, так і учасникам публічних закупівель.  

Ідеться про Закон України «Про адміністративну процедуру» (далі — Закон про адмінпроцедуру, або Закон), що набув чинності з 01.01.2024. Це процедурний майже кодекс (у законі рівно 100 статей), який регулює питання взаємодії громадськості та бізнесу з більшістю державних органів в адміністративному, тобто ДОсудовому, порядку.

Одразу акцентуємо: дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час оскарження процедур публічних закупівель, тобто описані в цьому законі інструменти (у тому числі, на жаль, принципи адміністративної діяльності) не застосовуються в рамках реалізації статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі) шляхом подання скарг до Антимонопольного комітету України — про це прямо вказано у пункті 5 частини 2 статті 1 Закону.

Також є певні сумніви щодо меж застосування Закону про адмінпроцедуру до відносин з приводу здійснення моніторингу. Закон про адмінпроцедуру не називає моніторинг публічних закупівель серед винятків, на які не поширюється сфера його дії (частина 2 статті 1 Закону).

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО