Вимога ТД щодо надання документів за адресою замовника: практика ДАСУ

Катерина Плашенко
403
18 Липня 2022
Вимога ТД щодо надання документів за адресою замовника: практика ДАСУ
403
18 Липня 2022

Багато хто пам’ятає, що до появи системи «Прозорро» закупівлі за державні кошти проводилися за умови надання учасниками купи паперових документів за адресою замовника до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, зазначеного в оголошенні. Ці часи давно минули, і сьогодні учасники надають документи виключно через електронну систему закупівель. Водночас залишаються такі замовники, які попри все зазначають вимогу в умовах тендерної документації щодо надання учасниками певних документів у паперовому вигляді на поштову адресу.

Проаналізуймо висновок моніторингу, що провела Державна аудиторська служба України (далі — Держаудитслужба) щодо такої вимоги замовника. Чи відповідає вимога надання паперових документів замовнику приписам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)? Чи вважають аудитори таку вимогу порушенням, розглянемо далі.

Висновок про результати моніторингу від 01.07.2022 № UA-M-2022-06-30-000012, оголошення процедури закупівлі № UA-2021-10-18-014290-c

Моніторингом встановлено, що частиною п’ятою розділу 3 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції ТД передбачено подання документів учасниками торгів на адресу замовника разом із супровідним листом, із зазначенням переліку документів, що додаються до листа, чим не дотримані вимоги частини восьмої статті 12 Закону, де зазначено, що подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель.

За результатами аналізу питань дотримання замовником законодавства у...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану