Відеокоментар представника Мінекономіки щодо нового стандарту «Фахівець з публічних закупівель»

Ганна Медвєднікова
1042
23 Жовтня 2023
Відеокоментар представника Мінекономіки щодо нового стандарту «Фахівець з публічних закупівель»
1042
23 Жовтня 2023

25.09.2023 введено в дію новий професійний стандарт «Фахівець з публічних закупівель». Як це вплине на вже призначених фахівців? Чи потрібно вносити зміни до внутрішніх документів замовника? Про це та інші супутні питання — далі у відеокоментарі. 

Витяг щодо одного з питань, яке ми розглянули у відео, що закріплено нижче в цій статті: 

Радник. Чи потрібно діючим фахівцям змінювати внутрішні документи у зв’язку з новим стандартом, оскільки зазнали змін трудові функції? Якщо так, то на що звернути увагу?

Ганна Медвєднікова. Оновлений професійний стандарт може стати основою для того, щоб формувати внутрішні документи, пов’язані з посадовими інструкціями замовника. Стандарт може бути основою для професіоналізації, щоб складати й розвивати навчальні плани в університетах і т. д. Тобто я б не сказала, що це своєрідний «посібник», де в замовника має бути саме такий набір осіб/посадовців, які б чітко мали встановлений стандартом набір функцій. 

Тут треба дивитись на структуру замовника, його розмір, обсяг закупівель, структуру закупівель; скільки таких закупівель він проводить у каталогах, а скільки конкурентних процедур, які є технічно більш складними; і на скільки саме під ці задачі (закупівлі) необхідний весь широкий спектр повноважень тих чи інших осіб. 

Умовно можна уявити департамент закупівель / окремий напрям закупівель у замовника, який може починатись із головного спеціаліста, потім йти на керівника відділу, а потім керівника управління і далі директора закупівель. Стандарт має набір певних навичок і знань для кожної з посад. 

Це не означає, що потрібно все перероблювати, робити «під копірку» згідно з новим стандартом. Але оновлений стандарт може орієнтувати замовника як роботодавця. 

У відео нижче ви дізнаєтесь відповіді, зокрема, на такі питання:

  1. Новий професійний стандарт фахівця у сфері публічних закупівель. Чому виникла необхідність у заміні попереднього?
  2. Що тепер замовникам потрібно в першу чергу враховувати, приймаючи в штат фахівця з закупівель? Чи потрібно тепер у штаті посади ділити умовно на фахівців базового та, наприклад, експертного рівня? Що означають ці рівні? 
  3. Чи змінились посадові оклади? Чи залежить рівень оплати від рівня фахівця згідно з новим стандартом?

Крім зазначеного, отримаєте поради й побажання до закупівельної громади. Корисного перегляду! 

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану