Вартість товару в процедурі закупівлі робіт менш ніж 200 тис. грн, але річна потреба більша. Застосовуємо вимогу чи ні?

Ганна Довгая
624
7 Травня 2024
Вартість товару в процедурі закупівлі робіт менш ніж 200 тис. грн, але річна потреба більша. Застосовуємо вимогу чи ні?
624
7 Травня 2024

Нещодавно на цьому порталі ми розглядали таке питання: «Чи додавати вартості локалізованих товарів, що містяться в складі робіт чи послуг?». Наразі редакція порталу Радник отримала питання дещо під іншим кутом: вартість локалізованого товару в процедурі закупівлі робіт менше ніж 200 тис. грн, але річна потреба в такому товарі більша. Чи встановлювати вимоги щодо локалізації в першій закупівлі, де вартість «локалізованого» товару становить менш ніж 200 тис. грн?

Якщо перейти відразу до відповіді на це питання, то можемо констатувати таке: вартісна межа, яка становить або перевищує 200 тис. грн для застосування вимог щодо ступеня локалізації, розраховується окремо для «локалізованого» товару, на який набуватиметься право власності у складі предмета закупівлі робіт або послуг. 

Отже, прив’язуємось до товару у складі предмета закупівлі. Предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції.

Якщо замовник оголошує тендер на закупівлю робіт, за результатом якого він набуває у власність «локалізований» товар вартістю до 200 тис. грн, то вимоги щодо локалізації не застосовуються.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО