Строк дії договору на капітальний ремонт довший, ніж строк воєнного стану: можливо?

Ганна Довгая
1200
28 Квітня 2022
Строк дії договору на капітальний ремонт довший, ніж строк воєнного стану: можливо?
1200
28 Квітня 2022

Щодня внаслідок збройної агресії росії проти нашої держави в Україні страждають об’єкти інфраструктури. Відновлення багатьох із них не може чекати завершення війни, а має відбуватися негайно.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169) в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».

Отже, капітальний ремонт об’єктів, пошкоджених внаслідок воєнних дій в Україні, має бути придбаний за правилами Постанови № 169, тобто шляхом укладення договору без використання електронної системи закупівель, про що (у разі, якщо ціна договору перевищує 50 тис. грн) слід відзвітувати не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях (за винятком договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом).

Однак спрощені правила закупівель на період воєнного стану запроваджені Урядом не «просто так», а саме для забезпечення потреб воєнного стану. Тому постало питання допустимих строків дії договорів, укладених за правилами Постанови № 169. Висловимось далі.    

Огляд позиції Мінекономіки

Раніше Мінекономіки у

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану