Ціна товару не може бути збільшена більше ніж на 10 % від ціни, яка була визначена сторонами в договорі за результатами процедури закупівлі, незалежно від кількості та строків зміни ціни протягом строку дії договору. До такого висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду у постанові від 24.01.2024 у справі № 922/2321/22.1.
І хоча деякі судді мали окрему думку щодо такого тлумачення (https://opendatabot.ua/court/116840281-bd3f8a317d15cbe2f943012990c72859), саме висновок, сформульований у постанові Суду, став загальним правилом, застосовним до подібних правовідносин у майбутньому.
Нагадаємо, що предметом розгляду справи була правомірність укладання додаткових угод щодо збільшення ціни товару на підставі пункту 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», в редакції, яка діяла на той момент: істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім «збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю / внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії».
...