Щодо закупівель страхових послуг на рік під час воєнного стану

Редакція
885
25 Травня 2022
Щодо закупівель страхових послуг на рік під час воєнного стану
885
25 Травня 2022

Питання передплатника порталу:

  • Доброго дня. Треба застрахувати автомобілі на приблизну суму близько 100 тис. грн. Автомобіль страхується на рік. Підкажіть, як проводити цю закупівлю та як бути зі строком дії договору? Як краще закуповувати: за Постановою № 169 прямим договором чи проводити процедуру закупівлі згідно з Законом?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

  • Вітаємо та бажаємо мирного неба! Замовники в період воєнного стану можуть закуповувати товари / роботи / послуги без процедур закупівель та / або спрощених закупівель, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169).

Водночас замовники можуть керуватися Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) до моменту призупинення його дії на законодавчому рівні. Тобто і Закон, і Постанова № 169 наразі чинні, і замовник самостійно вибирає, чим йому керуватися, з огляду на ряд різних факторів, зокрема територіальне місцезнаходження замовника, невідкладність спрямування коштів саме на цей предмет закупівлі тощо.

Під час укладання договору відповідно до Постанови № 169 замовникам доцільно обмежити строки виконання договору / виконання зобов’язань за договором періодом воєнного стану (з пролонгацією на період продовженого воєнного стану). З прикладом формулювання строку дії відповідного договору можна ознайомитися на порталі...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану