Наразі додаткові вихідні дні на свята, зокрема новорічні, відмінені, адже в українців немає часу відпочивати, ми маємо ефективно працювати, щоб зміцнити захист нашої держави та прискорити перемогу.
Нагадаємо, що відповідно до частини 6 статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми частин 3 статті 67 Кодексу законів про працю України, тобто у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день не переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Таким чином, 2 та 9 січня 2023 року будуть робочими днями. Отже, замовникам публічних закупівель варто пам’ятати про строки, які визначені саме в робочих днях. У робочих днях розраховуються строки оприлюднення річного плану та змін до нього, розгляду тендерної пропозиції, виправлення невідповідностей згідно з нормою «24 години», зазначення в електронній системі закупівель підстав для прийняття рішення про відміну відкритих торгів.
Нагадаємо, що при здійсненні публічних закупівель з 19.10.2022 замовники зобов’язані керуватися Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з урахуваннями Особливостей, які були затверджені постановою Уряду № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості).
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону, враховуючи пункт 14 Особливостей, річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.
Пунктом 39 Особливостей передбачено, що розгляд та оцінка тендерних пропозицій відбуваються відповідно до статті 29 Закону (положення частин 2, 12 та 16 статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 40 цих особливостей. Тобто строк розгляду тендерної пропозиції / пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів.
Якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та / або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та / або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж 2 робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель (пункт 40 Особливостей).
У разі відміни відкритих торгів замовник протягом 1 робочого дня з дати прийняття відповідного рішення зазначає в електронній системі закупівель підстави прийняття такого рішення (пункт 47 Особливостей).
Детальніше про обрахунок строків у публічних закупівлях ви можете прочитати у статті «Строки в публічних закупівлях за Особливостями: „з дати“, „з дня“, „робочі дні“ тощо + таблиця зі строками та доцільними прикладами».
Зверніть увагу, що на порталі RADNUK.COM.UA є розділ «Договори та додаткові угоди», де ви, зокрема, можете скачати приклад договору про закупівлю товару з урахуванням особливостей (універсальний).
На порталі RADNUK.COM.UA всі публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану, зібрані в розділі «Воєнний стан». Дивіться, як його знайти: