Щодо оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю в разі його призупинення

Редакція
569
30 Червня 2022
Щодо оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю в разі його призупинення
569
30 Червня 2022

Ситуація в країні нестабільна. Нерідко учасники не мають можливості виконувати свої зобов’язання за договорами про закупівлю, укладеними за наслідком процедур закупівель через війну, а знайти нових постачальників замовнику також не завжди просто. При цьому деякі замовники приймають рішення призупинити діючий договір про закупівлю.

У зв’язку з чим у користувачів порталу RADNUK.COM.UA виникає, зокрема, таке питання: «Чи необхідно публікувати в електронній системі закупівель повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю в разі його призупинення?»

Перш за все вам необхідно враховувати, що частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що вичерпно передбачені в цій частині. Тобто для правомірного призупинення договору про закупівлю відповідні умови мають бути передбачені в укладеному сторонами договорі про закупівлю.

Щодо опублікування повідомлення в електронній системі, то пунктом 11 частини 1 статті 10 Закону передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною 5 статті 41 цього Закону — протягом...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану