Щодо надання інформації про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції в закупівлях до 19.10.2022

Катерина Плашенко
1843
10 Листопада 2022
Щодо надання інформації про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції в закупівлях до 19.10.2022
1843
10 Листопада 2022

Пунктом 13 частини першої статті 42 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що звіт про виконання договору про закупівлю повинен, зокрема, містити інформацію про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі — у разі закупівлі товару.

19.10.2022 набула чинності постанова Уряду № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Постанова № 1178).

У пункті 2 Постанови № 1178, зокрема, установлено, що закупівлі товарів, робіт і послуг, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою.

Також пунктом 4 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів, що затверджені Постановою № 1178 (далі — Особливості), передбачено, що під час оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до Закону інформація, передбачена пунктом 13 частини першої статті 42 Закону (прим.ред: країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі — у разі закупівлі товару), замовником не зазначається.

На офіційному сайті ДП «Прозорро» та на їхній офіційній сторінці Facebook повідомлено, що замовнику зазначати інформацію про країну походження товару у звіті про виконання договору про закупівлю не потрібно та таку технічну реалізацію прибрано з електронної системи (див. Рисунок). Але! Як бути із процедурами закупівель, які проводилися до 19.10.2022?

Рисунок

Особливостями передбачено, що закупівлі товарів, робіт і послуг, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою. Окрім цього, статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Тобто якщо замовник умовно провів закупівлю за Законом, то і завершити її потрібно відповідно до вимог Закону, не зважаючи, що 19.10.2022 набули чинності Особливості.

Порада. Щоб не порушавати приписи чинного законодавства, замовнику, який провів закупівлю за Законом до 19.10.2022, доцільно додавати до звіту про виконання договору про закупівлю окремий документ / інформацію / дані щодо країни походження товару (наприклад, додатково завантажити сканований чи вордівський звіт про виконання договору про закупівлю, де буде зазначена потрібна інформація про країну походження) щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі — у разі закупівлі товару.

Радимо ознайомитися  зі статтями:

Використовуйте розроблені Редакцією порталу RADNUK.COM.UA  корисні зразки документів для проведення відкритих торгів з особливостями, які допоможуть вам у роботі: 

На порталі RADNUK.COM.UA всі публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану, зібрані в розділі «Воєнний стан». Дивіться, як його знайти:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО