Щодо електронного підпису та уповноваженої особи

Катерина Плашенко
3554
11 Січня 2023
Щодо електронного підпису та уповноваженої особи
3554
11 Січня 2023

Питання передплатника порталу:

  • В уповноваженої особи має бути КЕП, записаний на токені, чи можливе використання КЕПу, записаного на флешці? І чим загрожує використання уповноваженою особою не КЕПу, а УЕПу?

Відповідь експерта

  • Вітаю. Тип підпису має бути  «кваліфікований» і тип носія особистого ключа має бути захищений (щодо того, яким типом захисту носій володіє, обмежень не передбачено), адже кваліфікований електронний підпис (далі — КЕП) — це удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Під час перевірки електронного підпису відображається «тип підпису: кваліфікований» і «тип носія особистого ключа: захищений» (пункт 23 частини 1 статті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги»). Так, абзацом 3 пункту 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  від 11.06.2020 № 1082, передбачено, що після внесення інформації в електронні поля замовником на неї накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи замовника. Тобто замовник при розміщенні інформації про публічні закупівлі використовує саме кваліфікований електронний підпис посадової особи замовника.

Державна аудиторська служба України ідентифікує як порушення накладання замовником УЕП або використання, скажімо, електронного цифрового підпису, що належить просто фізичній особі. Детальніше — у статтях «Моніторинги за Особливостями: закупівля генератора» та «КЕП або УЕП: як правильно? Позиція Держаудислужби».

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України постановою № 1423 від 23.12.2022 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» продовжив карантин та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до 30.04.2022, відповідно, до 30.04.2023  — й використання УЕП. Детальніше — у статті «Використання УЕП продовжено до 30.04.2023».

Зважаючи на зазначене, не радимо замовникам до 30.04.2023 встановлювати у тендерній документації вимогу до учасників щодо накладання виключно КЕП.

За нагоди використовуйте зразки документів, зокрема приклад протоколу УО щодо допущення технічних (механічних, формальних) помилок.

Пропонуємо скористатися онлайн-сервісом перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки для електронних документів, що доступний на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Інструменти» — «Електронні підписи»:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО