Позиція АМКУ щодо питання дійсності документа, що посвідчує особу

Олег Підгірський
517
16 Травня 2024
Позиція АМКУ щодо питання дійсності документа, що посвідчує особу
517
16 Травня 2024

Частиною 1 статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI визначено перелік документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус.

Законодавством у сфері публічних закупівель не визначено обов’язку витребовувати в учасника документів, що підтверджують особу чи то працівника учасника, чи то учасника — фізичної особи. Такий документ за потреби в рамках частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) замовник може вимагати на власний розсуд.

Для прикладу, вимогу щодо надання у складі пропозиції документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, передбачають для підтвердження відсутності обставин для відхилення пропозиції учасника, визначеної абзацом 8 підпункту 1 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Доволі часто документи, що підтверджують громадянство, витребовують саме в учасників — фізичних осіб як документ, що підтверджує право підпису.

У публікації порталу RADNUK.COM.UA «Документи пропозиції повинні бути чинними: практика АМКУ» ми визначились з питанням чинності документів тендерної пропозиції. Те саме стосується документів, що посвідчують особу. Щодо строку дії документа все зрозуміло, але є й інші чинники, які можуть визначити дійсність або недійсність документа.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО