Планування закупівель як частина проєктної діяльності замовника в цілому

Георгій Яковлєв
670
31 Жовтня 2023
Планування закупівель як частина проєктної діяльності замовника в цілому
670
31 Жовтня 2023

Планування закупівель здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). У цій статті пропонуємо поглянути на процес планування закупівель з нового боку.

У минулій статті «Як уникнути ситуації, коли наприкінці року невеличкі закупівлі сумарно перевищать порогові планки? Відповідь — у плануванні» ми розглядали планування як циклічний процес, що відбувається в організації. Але ми так і не відповіли на питання: а для кого планування може створювати цінність?

Водночас поряд з терміном «операція» вживається термін «проєкт». Проєкт — це тимчасовий захід або завдання з певною датою початку та закінчення. Проєкт є унікальним і створюється з певною кінцевою метою.

Грантова (проєктна) діяльність — яскравий приклад таких проєктів, але в житті тих самих бюджетних установ чимало й інших прикладів, які можна віднести до проєкту: підготовка до опалювального сезону, проведення конкретного ремонту чи будівництва, виконання договору за спеціальним фондом чи бюджетною програмою та інше. Для реалізації проєкту зазвичай формуються проєктні команди, які якраз і зацікавлені в дотриманні строків та ефективному його виконанні.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану