Перевірка проєктної документації сторонньою особою та визначення класу наслідків у 2024 році

Ірина Олійник
423
3 Травня 2024
Перевірка проєктної документації сторонньою особою та визначення класу наслідків у 2024 році
423
3 Травня 2024

У цій статті ви дізнаєтесь, хто може здійснювати перевірку проєктної документації, а також закріпимо знання щодо визначення категорій складності об’єкта будівництва.

Відповідно до наказу Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») від 03.07.2023 № 175 були прийняті національні стандарти з наданням чинності з 01.04.2024. Одним із таких стандартів є ДСТУ 9243.4:2023 «Система проєктної документації для будівництва. Основні вимоги до проєктної документації» (далі — Стандарт) (на заміну ДСТУ Б А.2.4-4:2009).

Цей Стандарт установлює основні вимоги до проєктної документації на нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт будівель і споруд різного функціонального призначення, зокрема з урахуванням застосування автоматизованих систем проєктування та використання методів будівельного інформаційного моделювання (ВІМ).

Пунктом 6.36 цього Стандарту передбачено, що підписи в проєктній документації оформлюють в установленому порядку згідно із системою якості проєктної організації. Вимоги для перевірки розрахунків, креслеників і технічних специфікацій встановлюють залежно від класу наслідків (відповідальності) об’єктів з урахуванням ДСТУ-Н Б EN 1990, а саме:

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО