Відповідно до постанов КМУ від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» та від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» з 1 вересня Prozorro Market зазнав ряду важливих змін, які повинні покращити роботу замовників та зробити її максимально ефективною.
Розглянемо основні зміни, що стосуються технічного функціоналу Prozorro Market, з 01.09.2023 на прикладі майданчика Zakupivli.Pro.
Динамічні профілі та обмеження у 500 тис. грн
Нагадаю, що наразі в Prozorro Market є лише один вид закупівлі — запит пропозицій постачальників (далі — запит пропозицій). Для того щоб оголосити запит пропозицій, необхідно вибрати профіль товару для закупівлі, скориставшись кнопкою «Обрати профіль товару».
Профілі є двох видів: профілі з налаштуваннями (або їх ще називають динамічними профілями) та стандартні профілі товарів з визначеними характеристиками. Замовник може окрім запропонованих профілів товарів із вже наперед заданими характеристиками створити свій профіль та вибрати необхідні характеристики товару.
Для використання профілів з налаштуваннями є певне обмеження по сумі, а саме 500 тис. грн:
- Якщо замовнику необхідно провести закупівлю з певними технічними характеристиками та зазначенням торгової марки в закупівлі за запитом пропозицій, то річна потреба на такий предмет закупівлі повинна бути меншою за 500 тис. грн.
- Якщо ж сума рівна або перевищує 500 тис. грн, то закуповувати той чи інший товар можна лише використовуючи стандартні профілі, створені централізованими закупівельними організаціями.
Також корисними для завантаження можуть бути приклад протоколу про закупівлю через Prozorro Market від 100 тис. грн (за Особливостями) та приклад протоколу про закупівлю через Prozorro Market до 100 тис. грн.
Кваліфікація постачальників у запиті пропозицій
Змінюється й етап кваліфікації у запиті пропозицій. Наразі він працює по аналогії з відкритими торгами.
Пропозицію учасника, яка визначена системою найбільш економічно вигідною, можна відхилити, якщо постачальник вчасно не підписав договір із замовником, відмовився від підписання договору або пропонує товар походженням з російської федерації/республіки білорусь.
У такому разі після оприлюднення рішення система пропонує для розгляду наступного учасника.
Зверніть увагу, що при публікації рішення про дискваліфікацію учасника чи визначення його переможцем протокол у системі не публікується.
Проєкт договору
Замовники й раніше використовували проєкт договору під час оголошення запиту пропозицій. Але з 1 вересня він є обов’язковим у системі. Тому варто заздалегідь його підготувати й прикріпити під час створення запиту пропозицій.
А покроковий алгоритм оголошення запиту пропозицій можете знайти в статті «Алгоритм закупівель із використанням електронного каталогу за Особливостями з 01.09.2023». Для новачків радимо скористатися симулятором запиту пропозицій. Успіхів!