Одна процедура, три порушення-які наслідки для замовника? Практика ДАСУ

Катерина Плашенко
745
27 Червня 2022
Одна процедура, три порушення-які наслідки для замовника? Практика ДАСУ
745
27 Червня 2022

До вашої уваги цікавий висновок моніторингу, який здійснила Державна аудиторська служба України (далі – Держаудитслужба) від 15 червня 2022, за яким було встановлено, що замовник при проведенні процедури закупівлі допустив аж три порушення Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Які порушеня та які наслідки вони матимуть для замовника читайте далі.

Висновок про результати моніторингу від 15.06.2022 № UA-M-2022-06-09-000027, оголошення процедури закупівлі №  UA-2021-11-03-014467-a.

Порушення 1 визначення замовником конфіденційною інформацію, що стосується документів, які підтверджують відповідність учасників кваліфікаційним критеріям

За результатами моніторингу відповідності вимог тендерної документації замовника вимогам Закону установлено наступне. Відповідно до частини 2 статті 28 Закону конфіденційною не може бути визначена інформація про:

  • запропоновану ціну, 
  • інші критерії оцінки, 
  • технічні умови, 
  • технічні специфікації 
  • документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційному критерію відповідно до статті 16 Закону
  • документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону. 

Проте, за результатами моніторингу відповідності вимог тендерної документації замовника вимогам законодавства у сфері закупівель установлено, що на порушення вимог абзацу 1 частини 3 статті 22 та частини 2 статті 28 Закону, замовником в пункті 2 Додатку № 1 тендерної документації встановлено умову, що у складі тендерної пропозиції учасника надаються: копії наказів про прийняття на роботу працівників, скан – копії цивільно правових договорів з ретушуванням персональних даних працівників, скан-копії...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану